MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

12 MART İSTİKLAL MARŞIMIZIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA PROGRAMI ÇOK FARKLI BİR PROGRAMLA KUTLANDI

12 MART İSTİKLAL MARŞIMIZIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA PROGRAMI ÇOK FARKLI BİR PROGRAMLA KUTLANDI

Mardin Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin rol aldığı, Mekmet Akif Ersoy’un hayatından kesitlerin dramatize edildiği “Bir dava adamı M.Akif”  konseptinde düzenlenen ,12 Mart programı Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Başta Mardin Valimiz Ömer Faruk KOÇAK’ın hazır bulundukları ve diğer mülki amirlerin katıldığı 12 Mart programında, okullarımızın Müdür, öğretmen ve öğrencileri de hazır bulundu. Programda Sn Valimiz Ömer Faruk KOÇAK  , Akif’in dava adamlığını betimleyen bir konuşma yaptı. Ömer Faruk KOÇAK, konuşmasının sonunda,  Akif için, “boşuna yaşamadın, boşuna ölmedin” diyerek  ,O’nun bizler için önemini vurguladı.

M. Akif ERSOY’un  mücadele ve fedakarlık dolu mücadelesinden kesitlerin sunulduğu, Akif’in muazzam şiirleriyle bezenen program ,  İstiklal Marşının yazılış süreciyle alakalı sürpriz sonla tamamlandı.

Yoğun bir ön çalışmanın yapıldığı 12 Mart programı, final sahnesiyle beraber ayakta alkışlandı. Sn Valimiz Ömer Faruk KOÇAK’ın  uzun süre  ayakta alkışladığı program, duygu dolu anların yaşanmasına vesile oldu.

Sn Vali Yardımcımız Ali İkram TUNA’nın koordinesinde gerçekleştirilen Akif’i anma programı, büyük beğeni topladı. Kardeşliğimizin altının çizildiği programda, vatan ve millet için mücadele edenlerin zaman geçtikçe daha da büyüdüklerinin altı çizildi.

 

Programda ayrıca, Akif’in şiirlerinden oluşan şarkılar da öğretmen ve öğrenciler tarafından oluşturulan koro tarafından söylendi. 

21-03-2016  21-03-2016                 

21-03-2016  21-03-2016

 

 

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 12 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.