MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİNİN 101. YILDÖNÜMÜ MÜKEMMEL BİR PROGRAMLA KUTLANDI

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİNİN 101. YILDÖNÜMÜ MÜKEMMEL BİR PROGRAMLA KUTLANDI

18 Mart Çanakkale Zaferi , Mardin Atatürk Kültür Merkezinde  görkemli bir programla kutlandı. Mardin Valimiz Ömer  Faruk  KOÇAK’ın  ve diğer mülki amirlerimizin hazır bulundukları kutlama programına, öğretmen, öğrenci ve veliler de katıldı.

Mardin Fen Lisesinin hazırladığı Çanakkale Zaferi programı duygulu anların yaşanmasına sebep oldu. Çanakkale ruhunu anlatan tiyatro oyunlarının yer aldığı program, milli birlik ve beraberliğimizin öneminin altını çizdi. Kardeşliğimizin anlamını ve gücünü betimleyen tiyatro oyunları ve şiirler programı farklı kıldı.

Her sahnesi alkışlarla beğeni gören kutlama programı, büyük takdir topladı. Programın sonunda, son süreçte şehit olan emniyet görevlilerimizin fotoğrafları slâyt şeklinde gösterildi. Bu sırada birçok seyircimizin gözyaşlarını tutamadıkları gözlendi.

 

Her geçen gün Çanakkale Zaferinin daha da yüceldiği ve bizi biz yapan destanların başında geldiği bir kez daha anlaşılarak gelecek nesillere daha canlı aktarılması açısından önemi büyük olup, program Mardin Fen Lisesi öğrencilerinin tiyatro gösterisi ile sonlandı.  

 

21-03-2016

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 12 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.