MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI İLKÖĞRETİM HAFTASI TÖRENLE KUTLANDI.

2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı İlköğretim Haftası münasebetiyle Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme Daire Başkanı Sayın Mahmut AĞIRMAN, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Sayın Hüseyin AKDAĞ’ın ve çok sayıda okul müdürleri ve öğretmenlerin  katılımı ile Hükümet Konağı önünde yapılan törende çelenk sunumu yapıldı.
2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI İLKÖĞRETİM HAFTASI TÖRENLE KUTLANDI.

 

          2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı ilköğretim haftası,  yeni yapılan Elif Ana Mehmet Konuş İlkokulu’nda yapılan açılış töreniyle başladı.

 

           Programa Sayın Valimiz Mustafa TAŞKESEN, Sayın Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet ÖZEL, Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yeterlilikleri ve Kalite  Geliştirme Dairesi Başkanı Sayın Mahmut AĞIRMAN  ,Artuklu Kaymakamı Sayın Soner KARATAŞOĞLU, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Sayın  Hüseyin AKDAĞ,Kurum Amirleri, STK temsilcileri, öğrenciler ve veliler katıldı.

 

 

          İlköğretim haftası ve İlkokulun açılışın da gerçekleştirilen programda konuşan Sayın Valimiz Mustafa Taşkesen, eğitimin 3 sac ayağı olduğunu belirterek bunların; aile, öğretmen ve öğrencilerden oluştuğunu ifade etti. İlk eğitimin ailede başladığını söyleyen Vali Taşkesen, çocuklarımızın ilk eğitiminde anne ve babanın rolüne dikkat çekti.

 

             Mardin İl Milli Eğitim Müdür vekili Sayın Hüseyin AKDAĞ Eğitim öğretimin tüm aşamaları çok önemlidir ancak okul öncesi ve temel eğitimi işin asıl ve esası olduğunu,Türkiye genelinde ve Mardin özelinde okul öncesi ve temel eğitime verilen önem gün geçtikçe artmakta olduğunu, bu duyarlılık ülkemizin ve şehrimizin geleceği açısından çok önemli bir dönüm noktası olduğunu,bu duyarlılığın artması ve sürdürülmesi için en büyük sorumluluk anne baba,eğitim camiası,toplumun tüm kesimlerine düştüğünü belirttiler.

 

              Okulu yaptıran hayırsever İş adamı, Sayın Mehmet KONUŞ ve Eşi Veysiye KONUŞ hanımefendi  ise “Mardin´in eğitim ve öğretim düzeyini yükseltmek için yeni okullara ihtiyaçları olduğunu bilen bir veli olarak daha önce Valilikle imzaladığımız protokolle verdiğimiz sözü yerine getirmekten son derece mutluyuz.”dediler.

 

 

              Yapılan konuşmaların ardından Sayın Valimiz Mustafa TAŞKESEN tarafından işadamı Mehmet KONUŞ ve eşi  Veysiye KONUŞ hanımefendiye plaket verildi. Kurdele kesiminin ardından Sayın Valimiz Mustafa TAŞKESEN ve beraberindekilerle okulun açılış kurdelesini kestikten sonra sınıfları gezerek öğrencilerle bir süre sohbet ettiler.

2 2 2 2 

2 2 2 2 

2 2 2 2

Vali Ozan Caddesi Hükumet Konağı /MARDİN - 0482 212 12 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.