MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AZİZ SANCAR Resim ve Kompozisyon Yarışmalarında Dereceye Giren Eserler Belirlendi

AZİZ SANCAR Resim ve Kompozisyon Yarışmalarında Dereceye Giren Eserler  Belirlendi

Nobel Kimya Ödülü’ne layık görülen Mardinli Prof. Dr. Aziz SANCAR’ın başarı öyküsünü çizerek ifade etmek ve bu tür başarılarla ilgili farkındalık yaratmak amacıyla 10 ilçemizdeki bütün ortaokullarda resim yarışması düzenlendi.

 

Aziz SANCAR Resim Yarışması Konuları:

1-      Bir Başarı Hikâyesi: Aziz SANCAR

2-      Bilim ve Mardin

3-      Dillerin, Dinlerin, Kültürlerin Şehri Mardin ve Aziz SANCAR

4-      Bilim ve Evrensellik

 

 

Yine liselerde eğitime devam eden öğrencilerimizin bilime olan ilgilerini artırmak,  Dünya çapında bir ödüle layık görülen Prof. Dr. Aziz Sancar’ın başarı öyküsüne vurgu yapmak ve bölgemizde bu tür başarılarla ilgili farkındalık yaratmak amacıyla 10 ilçemizdeki bütün liselerde kompozisyon yarışması düzenlendi.

 

 Aziz SANCAR Kompozisyon Yarışması Konuları:

1.      Bir Başarı Hikâyesi: Aziz SANCAR

2.      Bilim ve Kararlılık

3.      Dillerin, Dinlerin, Kültürlerin Şehri Mardin ve Aziz SANCAR

4.      Bilim ve Evrensellik

 

 

Aziz SANCAR adına düzenlenen her iki yarışmada da okul, ilçe ve il düzeyinde oldukça kaliteli eserlerin yarıştığı çok heyecanlı ve coşkulu bir süreç yaşandı. Okul düzeyinde yapılan yarışmalarda öğrencilerin eserleri arasından seçilenler okul adına ilçe yarışmalarına gönderildi. Ardından ilçe düzeyinde eserler yarıştıktan sonra her ilçedeki ilk 3 eser tespit edilerek il düzeyinde yarışmaya gönderildi. Hem resim, hem de kompozisyon yarışmasında her ilçe, ilk 3 eser ile il düzeyinde yarışmaya katılmaya hak kazandı. İl düzeyinde de eserler, Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından oluşturulan jüri ve komisyon tarafından incelenerek dereceye giren ilçe, okul ve öğrenciler tespit edildi. Yarışmalarda dereceye giren eserler, Aziz SANCAR adına düzenlenecek törende sergilenecektir.

 

 

 

Değerlendirme sonucunda dereceye giren ilçeler, okullar ve öğrencilerimiz aşağıda belirtilmiştir. Dereceye giren öğrenci, okul ve ilçelerimiz yarışma heyecanının devam etmesi açısından sıralı olarak değil, öğrenci isimlerine göre alfabetik olarak verilmiştir. Yarışmada dereceye giren eserlerin sıralaması, Aziz SANCAR adına 21 Ocak 2016 tarihinde düzenlenecek törende ödüllerin takdim edilmesi esnasında paylaşılacaktır.

 

Aziz SANCAR Resim Yarışması Derecesi:

Ayşegül KASAÇ           Yeşilli YBO                       Yeşilli

Serap GÜNEŞ             Atatürk Ortaokulu           Ömerli

Züleyha DAĞ              Zergan Ortaokulu            Kızıltepe      

                                                                

Aziz SANCAR Kompozisyon Yarışması Derecesi:

Betül ÖKTEN                      Mardin Fen Lisesi                  Artuklu  

Ferhat ALTUNKAYA            İMKB Anadolu Lisesi              Midyat        

Yağmur PARLAK                Aziz Önen Anadolu Lisesi        Midyat       

                                

 

Yarışmaya katılan bütün okul, ilçe ve öğrencilerimize teşekkür ederiz. Yarışmada dereceye giren ilçe, okul ve öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. Ayrıca Aziz SANCAR adına düzenlediğimiz etkinlikler önümüzdeki hafta farklı alanlarda devam edecektir. Aziz SANCAR adına ortaokullar ve liseler arası Bilim Olimpiyatları 12-13 Ocak 2016 Salı- Çarşamba günleri, Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılacaktır. Düzenlenecek olan Aziz SANCAR Bilim Olimpiyat’larına bütün halkımız davetlidir. Şimdiden Bilim Olimpiyatlarına katılacak olan bütün ilçe, okul ve öğrencilerimizi tebrik eder, başarılar dileriz.

10-12-201510-12-2015

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 12 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.