MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAĞIMLILIK İLE MÜCADELEDE EĞİTİM SEFERBERLİĞİ BAŞLATILDI

BAĞIMLILIK İLE MÜCADELEDE EĞİTİM SEFERBERLİĞİ BAŞLATILDI

Türkiye Yeşilay Cemiyeti ve Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı /Projesi  ile ülkemiz genelinde bağımlılık konusunda bir eğitim seferberliği başlatmış bulunmaktadır.  Bu kapsamda ilimizde Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı Projesinin kapsamlı ve verimli olması, toplumun tüm kesimleri tarafından sahiplenilmesi amacıyla Mardin Valisi Ömer Faruk KOÇAK’a proje hakkında kapsamlı bilgi verildi. Görüşmeye Mardin İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim ŞİŞMAN, Mardin Yeşilay Şube Başkanı Lütfü GÜNLÜOĞLU, Mardin İl Milli Eğitim Şube Müdürü Muhsin AYDIN ve Madde Bağımlılığı Eğitmeni Şemsettin ERCAN katılmıştır.

  Görüşmede Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı/ Projesi kapsamında Mardin genelinde yapılacak faaliyetler ile ilgili bilgi verildi.

 Proje kapsamında 4 eğitimci tarafından Mardin genelindeki 432 rehberlik öğretmenine Madde Bağımlılığı, Sağlıklı Yaşam, Teknoloji Bağımlılığı, Tütün Bağımlılığı ve Alkol Bağımlılığı alanlarında eğitim verecektir. Her rehberlik öğretmenine konularla ilgili dokümanlar dağıtılacaktır. Rehberlik öğretmenleri aldıkları eğitimden sonra kendi okullarında öğrenci ve velilere konu ile ilgili eğitim vereceklerdir. 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılının başında 5 alandaki bağımlılıkla ilgili dokümanlar öğrencilere de dağıtılacaktır.

 Mardin Valisi Sayın KOÇAK, Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programının çok ciddiye alınması gerektiğini, konuyla ilgili hazırlıkların ve çalışmaların kapsamlı bir şekilde yürütülmesi gerektiğini, ayrıca işin Milli Eğitim ayağının dışında tüm toplumu özellikle Sivil Toplum Kuruluşlarını da kapsayacak şekilde çalışmaların yapılması gerektiğini,  Mardin Valisi olarak, bu çalışma için gereken önem ve hassasiyeti göstereceğini, bu çalışmaların takipçisi olacağını dile getirmiştir.

 Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı kapsamında Mardin İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim ŞİŞMAN da  “Bu ulusal projenin sağlıklı işlemesi ve yürütülmesi açısından amacına ulaşabilmesi için gerekli önlemleri alacaklarını” söyledi.

 Yeşilay Mardin Şube Başkanı Lütfü GÜNLÜOĞLU ise, “Bu önemli çalışmanın tüm toplumu kapsaması açısından Yeşilay olarak üstüne düşen sorumluluğu en iyi şekilde yerine getireceklerini, bu yolda samimiyet beklediklerini, Bağımlıklarla mücadele her zaman ön safta yer alacaklarını”  ifade etmiştir.

 

 

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 12 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.