MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bana AB´yi Anlat Projesi Ödül Töreni

Türkiye genelinde uygulanan “Bana AB’yi Anlat” konulu resim, slogan ve kısa öykü yarışmalarında ilimizde dereceye giren okul ve öğrencilerimize Mardin il Milli Eğitim Müdürlüğünde ödül töreni düzenlendi.
Bana AB´yi Anlat Projesi Ödül Töreni

Milli Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından uygulanan “Bana AB’yi Anlat” projesi kapsamında resim, slogan ve kısa öykü yarışması kategorilerinde Türkiye genelinde öğrencilere yönelik yarışmalar yapıldı. İlimizde de uygulanan “Bana AB’yi Anlat” konulu resim, slogan ve kısa öykü yarışmalarında dereceye giren okul ve öğrencilerimize Mardin il Milli Eğitim Müdürlüğünde ödül töreni düzenlendi.

İl Milli Eğitim müdürlüğünde düzenlenen ödül törenine İl Milli Eğitim Müdürü Sn. İbrahim Şişman, Şube müdürü Abdurrahman Şahin, dereceye giren okullarımızın müdürleri, öğrenciler ve velileri katıldı. Törende İl Milli Eğitim Müdürü Sn. İbrahim Şişman; Katılım ve çalışmalarından dolayı okul müdürlerine, öğretmen ve öğrencilere teşekkür ederek, bundan sonraki yarışmalara katılımın daha fazla olması ve Türkiye genelinde dereceye girmeyi temenni etti.  Ankara’da düzenlenen resim, öykü, slogan yarışmalarında 81 ilde birinci olan eserler Türkiye genelinde dereceye girmek için yarıştı. Bu yarışmada Mardin için derece beklentilerinin gerçekleşmediğini dile getiren Şube müdürü Abdurrahman Şahin, önümüzdeki yıl çok daha iyi bir çalışma ortaya koyarak Türkiye geneli derece elde edebileceklerini umduğunu söyledi.

Slogan yarışmasında;

1.       Midyat Vali Kemal Nehrozoğlu Ortaokulundan; Emre ERTEKİN, Birinci;

2.       Artuklu Gülser-Mahmut Tatlıdede Ortaokulundan; Berfin ŞAHİN, İkinci;

3.       Artuklu Selahaddin Eyyübi Ortaokulundan; Çağla ZİREK, Üçüncü;

Resim yarışmasında;

1.       Artuklu 13 Mart Ortaokulundan; Amine ÖZTOPRAK, Birinci;

2.       Artuklu Suphiye Bölünmez İmam Hatip Ortaokulundan; Gizem Nur ATAYOĞLU, İkinci;

3.       Artuklu Suphiye Bölünmez İmam Hatip Ortaokulundan; Azra Meryem AYDOĞAN, Üçüncü;

Kısa öykü yarışmasında;

1.       Midyat İMKB Anadolu Lisesinden; Zübeyde AKAR, Birinci;

2.       Mardin Fen Lisesinden; Ömer Faruk SARUHAN, İkinci;

3.       Artuklu Hatuniye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden; Kader YILDIRIM Üçüncü olmuştur.

 

 

Yarışmada birinci olan öğrencilere dizüstü bilgisayar, ikinci olan öğrencilere gümüş madalya ve bisiklet, üçüncü öğrencilere ise bronz madalya ve santraç takımı ödül olarak verildi. Bunun yanı sıra okul müdürlerine dolma kalem, okullara ise duvar saati hediye edildi.

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 12 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.