MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇAVUŞLUYA KÜTÜPHANE AÇILDI.

ÇAVUŞLUYA KÜTÜPHANE AÇILDI.

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI, Midyat İlçesi Çavuşlu mahhalesin’ de hizmete giren kütüphanenin açılışına katıldı. Kütüphane açılışına ayrıca “Bir Dileğim Var” Derneği Başkanı Sanatçı Alper TÜREDİ, Marmara Üniversitesi Fen Edebiyat fakültesi Bölüm başkanı Prof. Dr. Sabahat DENİZ, Kastamonu İl Milli Eğitim Şube Müdürü Oğuzhan DOĞAN, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fatih BEDİR, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir ALTAY, Öğretmenler, Öğrenciler ve Çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Açılış Kurdelesini davetlilerle beraber kesen Sayın Sarı, yaptığı konuşmasında “Kitaplar bilgiye en kolay şekilde ulaşma imkânını bize veren çok önemli kaynaklardır. Kitaplar sayesinde insanın bilgisi artarken aynı zamanda kişinin hayal dünyası da gelişmiş olur. Kütüphaneler de bu altın değerindeki kitapların bir arada bulunduğu hazinelerdir.

 

Kitapsız bir dünya insanı cehalete götürür. Cehalet ise kişinin ve toplumların en büyük düşmanıdır. Bir toplumun gelişmişlik düzeyi öğrenilmek isteniyorsa o toplumdaki kitap okuma düzeyine ve kütüphane sayısına bakılmalıdır. Çok okuyan ve kitaplarına değer veren ülkeler genellikle gelişmişlik düzeyini yüksek olan toplumlardır.

Onun içindir ki biz diyoruz ki; Elinden ve Dilinden zarar gelmeyecek nesiller yetiştirmek istiyorsak, Kitap okuma sevgisi ve kütüphane alışkanlığı çocuklara küçük yaşlardan itibaren verilmelidir. Bu alışkanlık erken yaşlarda kazandırıldığında çocuk daha bilgili hale gelecek ve bu alışkanlığını ömür boyu devam ettirecektir. Aydınlık bir gelecek için kitapları ve kütüphaneleri korumak ve çoğaltmak gerekmektedir.” Dedi. Ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Ayrıca Kütüphanenin açılmasında ön ayak olan Kahraman Öğretmen Ebru DOĞAN’a Midyat Kaymakamı Sayın Oğuzhan BİNGÖL tarafından hazırlanan Başarı Belgesi Yakup SARI eliyle verildi.

Kütüphanenin açılmasında büyük katkısı olan Çavuşlu Çok Programlı Lisesi Müdürü Şeyhmus TUNÇ’ un yaptığı konuşmasında” Projenin hazırlanmasından kütüphanenin oluşmasına kadar yetenekli elleri ile bu güzel eserin ortaya çıkmasına eşsiz emeği geçen Tarih Öğretmeni Ebru DOĞAN’a ve Babası Kastamonu İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Oğuzhan DOĞAN’a teşekkür ederim” dedi

 

Kütüphaneyi dolaşan Sarı ve beraberindekiler çocuklarla kitaplar ve kütüphaneler ile ilgili sohbet ettiler. 

 

11-04-201611-04-201611-04-201611-04-201611-04-201611-04-201611-04-201611-04-201611-04-2016

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 12 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.