MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DİKA Teknik Destek Programı Kapsamında Desteklenen ‘Stratejik Yönetim ve Planlama’ Eğitimimiz Başladı

DİKA Teknik Destek Programı Kapsamında Desteklenen ‘Stratejik Yönetim ve Planlama’ Eğitimimiz Başladı

Bakanlığımızın 2014-2019 Stratejik Planlama dönemi olması nedeniyle Müdürlüğümüz Ar-Ge Birimi Projeler Ekibi tarafından hazırlanan ve Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) Teknik Destek Programınca desteklenen ‘Stratejik Yönetim ve Planlama’ eğitimi 11/03/2015 tarihinde Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda başladı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İbrahim ŞİŞMAN’ın açılış konuşmasıyla başlayan ve üç gün sürecek eğitime; 10 İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, İlçe Stratejik Planlama Kurulu üyeleri ve Ar-Ge Birimi ekip üyeleri katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İbrahim ŞİŞMAN açılış konuşmasında; ‘Stratejik planların oluşum sürecinde yöneticilerimizin; yönlendirici olabilmeleri ve ekiplerine danışmanlık edebilmeleri açısından stratejik planlama ile ilgili belli kavramları ve aşamaları özümsemiş olmalarının ve konuyla ilgili kavramlara belirli bir düzeyde hakim olmasının ortaya çıkacak planlara olumlu etkileri olacağını’ dile getirerek iyi bir eğitim semineri olması temennisinde bulundu.

 

 

Gazi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Arıl Cansel tarafından üç gün boyunca verilecek eğitim sürecinde; katılımcılarımızın ‘durum analizinin (gzft, pest) temel kavramları,  misyon, vizyon ve temel değerler, stratejik amaçların, hedeflerin nasıl belirlenmesi gerektiği ve performans göstergelerinin belirlenmesi’ konularına yer verilecektir. Eğitim sürecinin sonunda idarecilerimizin; görev yaptıkları kurum/okullarda gerçekçi bir değişimin planlanmasına, hesap verme sorumluluğuna temel oluşturan kaliteli yönetim anlayışına, katılımcı bir yaklaşımla geleceğe yönelik amaç, hedef ve faaliyetler belirleme konusundaki niteliklerini arttırmak amaçlanmaktadır. 

 

 

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 12 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.