MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dinlerin Ve Dillerin Diyarından Mevlanaya Projesi 2.Hareketliliği Yapıldı

Dinlerin Ve Dillerin Diyarından Mevlanaya Projesi 2.Hareketliliği Yapıldı

 

Müdürlüğümüz ile Konya Selçuklu Belediyesi’nin ortak projesi olan Dillerin ve Dinlerin Diyarından Mevlana’ya projesi kapsamında 2. si gerçekleştirilen hareketliliğe Derik, Mazıdağı ve Ömerli ilçelerimizden 115 öğrenci, 8 öğretmen ve 3 yöneticiden oluşan 126 kişilik grup katıldı.

Hareketlilik kapsamında 7 Kasım Cuma günü saat 16:00’da yola çıkan grup Urfa, Adana, Niğde yolunu izleyerek Cumartesi sabahı 07:00 gibi Konya’ya vardılar. Konya Dedeman  Otelde Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Sayın Muharrem BAŞALTUN tarafından karşılanan Mardinli öğrenciler otelde kahvaltılarını yaptıktan sonra Selçuklu Belediyesinin organizasyonunda, rehber eşliğinde Mevlana Kültür Müzesi, Alaattin Tepesi ve Silleyi gezdiler. İlk günkü gezi programı Selçuklu Belediyesine ait tarihi mekânda öğrencilerimize yapılan çay ikramıyla son buldu.  Gezinin ardından Otele dönüldükten sonra Konya milletvekili Sayın Mustafa KABAKÇI öğrencilere kendilerini Konya’da görmekten duyduğu memnuniyeti belirterek kendi hayatından da örnekler vererek başarı üzerine çok etkileyici bir konuşma yaptılar. Sayın KABAKÇI konuşmasını bitirirken gençlere ‘Gözlerinizi ve kafanızı kimseye teslim etmeyin ve daima içinizdeki çocuğu dinleyin.’ diyerek konuşmasını taçlandırdı.

Pazar günü kahvaltılarını yaptıktan sonra otelden ayrılan Mardinli Öğrencilerimiz 80 Binde Devr-i Alem Parkını yoğun ilgi ve hayranlıkla gezdiler. Parkta keyifli anlar yaşayan öğrenciler daha sonra Selçuk Üniversitesi Alaaddin Keykubat Kampüsünü dolaştılar.  

9 Kasım Pazar akşamı saat 19:00 da Konya’dan memnun bir şekilde ayrılan öğrencilerimiz Pazartesi sabahı Mardin’e vardılar.

 

Projenin ikinci hareketliliğinde Konya’da tüm programı organize edip başarıyla yürüten ve ev sahipliği yapan Konya Selçuklu Belediyesi Başkanı Sayın Uğur İbrahim ALTAY ‘a ve ekibine, yolculuk boyunca hizmetlerini en iyi şekilde yapan taşıyıcı firma yetkilileri ve çalışanlarına Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına teşekkür ediyoruz.

Ayrıca;

Ömerli İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Adnan ÇİFTÇİ Beyefendiye,

Ömerli’de görev yapan öğretmenlerimiz; Behiye ÇELİK Hanımefendiye, Metin UZUNKAYA ve M. Bedii KIRMIZIGÜL beyefendilere,

Derik’te görev yapan öğretmenlerimiz Elveda EKER Hanımefendiye ve Bilal ARIK Beyefendiye,

Mazıdağı’nda görev yapan öğretmenlerimiz Gülçin BİLEN Hanımefendi ve Ekrem AÇILAN Beyefendiye,

Artuklu ’da görev yapan öğretmenimiz Hamdullah TEKİN Beyefendiye,

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğünde görev yapan Ar-Ge Birimi ekip üyeleri Irmak AKDENİZ ve Leyla ÖZBEK hanımefendilere, Strateji Geliştirme Memuru Sultan KARATAŞ hanımefendiye projemizin hareketliliğine sundukları katkıdan dolayı teşekkür ediyoruz.

 

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 12 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.