MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ESENYURT BELEDİYESİNDEN, KIZILTEPE FURKAN DOĞAN KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİNE ANLAMLI DESTEK

ESENYURT BELEDİYESİNDEN, KIZILTEPE FURKAN DOĞAN KIZ ANADOLU  İMAM HATİP LİSESİNE ANLAMLI DESTEK

Öğretmen ve öğrencilerin mektupla talep etmesi sonucu, Esenyurt Belediyesi Başkanı Sayın Necmi KADIOĞLU’nun talimatıyla Başkanın eşi Sayın Rabia KADIOĞLU, beraberindeki 10 kişilik heyetle Kızıltepe’ye geldi. Misafirler önce öğretmen evinde kahvaltıda bir araya geldi. Daha sonra Furkan Doğan Kız Anadolu  İmam Hatip Lisesine gidilerek kitaplar, düzenlenen program çerçevesinde öğretmen ve öğrencilere teslim edildi.

Kızıltepe’ye gelen heyeti İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Mevlüt KUNTOĞLU,  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Vasi ETE, Mahmut AKAN, Hüseyin AKDAĞ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Sabahattin GENÇ ve Şube Müdürü Mehmet AKDAĞ karşıladı.

Burada bir açıklama yapan Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Mevlüt KUNTOĞLU; “İstanbul Esenyurt Belediyemizin böyle bir girişimi gerçekten bizi onurlandıran ve yüreklendiren bir adım oldu. Onun için başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Bu okula Mavi Marmara’da şehit edilen Furkan’ın ismini verdik. Babasıyla irtibata geçtik babası da kabul etti. Bu okula zulmün, haksızlığın yaşandığı bir ülkeye karşı sivil itaatsizliği sembolize eden mert bir delikanlının ismini verdik. Onun için böyle bir okula Esenyurt Belediyesi tarafından 50 bin liralık bir kitap yardımı yapıldı. Bu bizi ayrıca sevindirdi. Esenyurt Belediyesi daha önce de Süleyman Solhan İmam Hatip Lisesinin inşaatının tamamlanması için 300 bin liralık yardım yapmıştı. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz, bundan sonrada bu tür yardımların devam edeceğine inanıyorum.” dedi.

İstanbul Esenyurt Belediyesi Başkanı Necmi KADIOĞLU’nun eşi  Rabia KADIOĞLU: “Ben de İmam hatip mezunuyum. Bir imam hatipte bulunmaktan şeref duydum, gurur duydum. Allah’ın emri ‘’Oku’’ olan ilk emrine göre hareket etmek, o amaçla burada toplanabilmek herkese nasip olabilecek bir şey değil. Gerçekten zor bölgelerde, öğretmenlik zor, Allah yardımcınız olsun. Eşimle beraber ölene kadar bu tür yardım ve hizmetler her yerde herkesin yanında olmayı amaçlayanlardanız. Bu yardımlara devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

 

Program çerçevesinde, okul öğrencilerinden ilahi dinletisi yapıldı ve Okul Müdürü Mehmet Nuh ÇEÇEN tarafından bir sunum yapıldı.

 

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 12 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.