MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“GENÇ NİDA “ KIZ ÖĞRENCİLER KUR’AN-I KERİM’İ GÜZEL OKUMA İL FİNALİ MİDYAT KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSEMİZDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Midyat Kız Anadolu İmam hatip Lisesinde gerçekleştirilen "Genç Nida" Kız Öğrenciler Arası Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma İl Finali KIZILTEPE İlçesi Mehmet Akif İnan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi birinci oldu.
“GENÇ NİDA “ KIZ ÖĞRENCİLER KUR’AN-I KERİM’İ GÜZEL OKUMA İL FİNALİ MİDYAT KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSEMİZDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Midyat Kız AİHL ‘nin koordinatörlüğünde çalışmaları tamamlanan , “Genç Nida” Kız Öğrenciler Arası Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma İl Finali, Midyat ilçemizde gerçekleştirildi.

İl Finalinin açılışında, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yakup SARI, Maarif Müfettişleri Başkanı Sayın Zeyni TEKER,  İlçe Belediye Başkan Yardımcısı Tevfik BAYSAL,  Midyat  İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Altay, Din Öğretiminden sorumlu İl Milli Eğitim Şube Müdürü Abdurrrahim OMUK, İlçe Şube Müdürü Salih ASLAN, Sivil Toplum Kuruluşlarımızın değerli üyeleri hazır bulundu. Yerel basının büyük önem verdiği İl Finaline veliler de katılımlarıyla destek verdiler. Programda, öğretmen ve öğrencilerimiz de hazır bulundu.

Programın açılışında, Okul Müdürü Nurettin AKPINAR bir açılış konuşması gerçekleştirerek, memnuniyetlerini ifade ettiler. Akabinde, bir selamlama konuşması için kürsüye gelen İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Yakup SARI, bu tür çalışmaların çok önemli olduğunu, öğrencilerimizin bu tür yarışmalarla taşıdıkları misyonu daha fazla içselleştirdiklerini ifade etti. SARI, ayrıca ilk İmam Hatip Müdürü olan Celalettin ÖKTEN’in namı diğer, Celal Hoca’nın bir hatırasını paylaştı. Lavaboları kendisi temizleyip, öğrencilere temizletmeyen Celal Hoca’ya , neden öğrencilere bu işi yaptırmadığı sorulunca, “Onlar ilimle uğraşıyorlar, bu işi yaparlarsa, olur ki ufukları daralır, kendilerini basit hissederler, onun için benim temizlemem daha uygun olur, onlar ilimle uğraşsınlar, demiştir.Bu  anlamda bu tür yarışmaların çok önemli olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup SARI, emeği geçenlere teşekkürlerini sunarak konuşmasını tamamladı.

Daha sonra yarışmaya geçildi. Toplamda 14 AİHL’nin  katıldığı il finalinde, kız öğrencilerimiz okuyuşlarıyla büyük beğeni topladılar. Jüri üyelerinin puanlamaları sonucunda sıralama şu şekilde gerçekleşti:

1.       Fatime KARTAL (KIZILTEPE Mehmet Akif İNAN AİHL)

2.       Gülsüm ORHAN(Midyat Kız AİHL)

3.       Zeynep GÖNEN(Midyat AİHL)

İl finalinin sonunda, koordinatör okul olan Midyat Kız AİHL tarafından, birinci olan öğrencimize yarım altın ve hediye paketi, ikinci olan öğrencimize çeyrek altın ve hediye paketi, üçüncü olan öğrencimize gram altın ve hediye paketi verildi. Ayrıca tüm katılan öğrencilere ve jüri üyelerine de ödüller verildi. İlk üçe giren okullara ve öğrencisine başarı belgesi, diğer okullara da katılım belgesi verildikten sonra okulun hazırladığı yemek ikramına geçildi.

 

Okulun ilahi koroları tarafından söylenen ilahilerle süslenen  “Genç Nida” Kızlar arası Kur’an-ı Kerim Güzel Okuma İl finali , katılımcılar tarafından büyük takdir gördü. 

 

23-03-201623-03-201623-03-201623-03-201623-03-201623-03-2016

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 12 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.