MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“GENÇ SADA” KUR’AN-I KERİM-İ GÜZEL OKUMA YARIŞMASI İL FİNALİ DARGEÇİT ANADOLU İMAM HATİP LİSEMİZİN KOORDİNATÖRLÜĞÜNDE DARGEÇİT İLÇEMİZDE YAPILDI.

“GENÇ SADA” KUR’AN-I KERİM-İ GÜZEL OKUMA YARIŞMASI İL FİNALİ DARGEÇİT ANADOLU İMAM HATİP LİSEMİZİN KOORDİNATÖRLÜĞÜNDE DARGEÇİT İLÇEMİZDE  YAPILDI.

Jüri üyelerinden Ramazan ATASEVER’in açılışta Kur’an-ı Kerim tilavetini icra ettiği program, Okul Müdürü İlyas KAYA’nın bu yarışmanın çocuklarımızın gelişimi için önemini açıklayan açılış konuşmasıyla devam etti.

Dargeçit Kaymakamı M.Yaşar YEŞİLTAŞ, yaptığı selamlama konuşmasında, “GENÇ SADA” KUR’AN-I KERİM-İ GÜZEL OKUMA YARIŞMASI”nın ilçelerinde icra edilmesinden dolayı memnuniyetlerini belirterek, bu tür organizasyonların önemine değindi.

Yarışmada İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup SARI da hazır bulundu. Yarışmaya ilgi büyüktü. İlçe Hakimi Orhan TUĞRUL, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz KILIÇ, Din Öğretiminden sorumlu İl Milli Eğitim Şube Müdürü Abdurrahim OMUK,  İmam Hatip Okulları Platformu İlçe Başkanı Cüneyt AKSOY, diğer kurum müdürleri, okul müdürleri de il finalinde hazır bulundu. Öğrencilerin ve velilerin ilgisi de büyüktü.

Yarışmaya 11 AİHL katıldı. Öğrenciler Kur’an okuyuşlarıyla, büyük beğeni toplamanın yanında, gelecek adına umut verdiler. Dargeçit’te bulunan İmam Hatip Okullarından oluşturulan koro da ilahileriyle programa farklı bir renk kattı.

“Genç Sada Kur’anı Kerim-i güzel okuma yarışmasında ilk üç şu şekilde gerçekleşti:

1.        Muhammed Şeyhmus DİREKÇİ (Derik AİHL)

2.       Nurullah ALKAN( Süleyman SOLHAN AİL)

3.       Fethullah EYE ( Mazıdağı AİHL)

 

Koordinatör okulumuz tarafından hazırlanan ödüller şunlar oldu:

Birinciye: Tam altın, İkinciye yarım altın, üçüncüye: çeyrek altın diğer katılımcılara da kol saati ve hediye paketleri

 

Ödül töreninden sonra, Dargeçit AİHL’ye geçildi. Koordinatör okulun yemek ikramından sonra, katılımcılar memnuniyetlerini belirterek ayrıldılar. Programdan sonra İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup SARI ilçe merkezinde görev yapan okul müdürleriyle bir toplantı gerçekleştirdi. SARI, pantolonu eskiten değil, ayakkabıları eskiten müdürler olunması gerektiğini, müdürlerin yeri gelince okul boyayan, yeri gelince çevreyi kontrol eden, yerin gelince öğretmenlerle oturup yemek yiyen kişiler olunması gerektiğini belirtti. Makamların, gelecek nesillere bırakılacağını, sonunda bize kalanın  o nesillere vereceğimiz şeyler ile hoş bir sada olacağını vurgulayan Yakup SARI, koordinatör okul müdürümüze teşekkürlerini sunarak toplantıyı bitirdi.

 

01-04-201601-04-201601-04-201601-04-2016

01-04-201601-04-201601-04-201601-04-201601-04-201601-04-201601-04-2016

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 12 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.