MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HER SINIFIN BİR YETİMİ OLSUN TOPLANTISI İL MEM’DE YAPILDI

HER SINIFIN BİR YETİMİ OLSUN TOPLANTISI İL MEM’DE YAPILDI

             İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen İHH ile ”Her Sınıfın Bir Yetimi Olsun” İş Birliği Protokolü toplantısı İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlendi. Toplantıya; İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI, İl Müftüsü Dursun Ali COŞKUN, Mardin İHH Şube Başkanı Mehmet Timur AĞAOĞLU, Mardin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hadi ÇOMAKTEKİN, Mardin Eğitim Bir-Sen 1 No’lu Şube Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp DEĞER ve Mardin İHH Yetim Birimi Başkanı Abdurrahman CEYLAN katıldı.

            SARI; kardeşlik, yardımlaşma, dayanışma, ve değerler eğitimi faaliyetlerinde farkındalık sağlamak amacıyla, İHH ile Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Eğitim Bir-sen Sendikası arasında imzalan “İyilikte Yarışan Sınıflar” ve “Sınıfça Birlik Olduk Bir Yetime Kardeş Olduk” protokol gereği hazırlanan, Türkiye geneli resmi/özel tüm anaokulu, ilkokul ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesinde Türkiye dışından yaklaşık 100 Bin yetime destek verildiğini ve bu sayının artırılması için Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yoğun bir çalışma halinde olduklarını söyledi. Bu çalışmalarda Eğitim Bir-Sen sendikası, Müftülük ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüyle birlikte çalıştıklarını dile getirdi.

             İl Müftüsü COŞKUN; asıl görevlerimizden biri de yetimleri sahiplenmek olduğunu, ‘Yetim Kardeş’ projesi kapsamında her imamın bir yetimi olması, Kur’an kurslarına yetim vermek yönünde çalışmalarla destek verdiklerini söyledi. Ayrıca Müslüman Afrika Ülkelerine Kur’an-ı Kerim dağıtımını yaptıklarını, ülkemizdeki yetimlere ciddi oranda yardımın yapıldığını söyledi.

             SARI; dünya genelinde çok sayıda yardıma muhtaç yetimin olduğunu bu projelerin daha faydalı olabilmesi için koordineli bir şekilde çalışmaları gerektiğini, yaşanılan sorunları aşabilmek adına İl Milli Eğitim olarak her zaman hazır olduklarını dile getirdi. 

08-11-201608-11-2016

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 12 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.