MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

II. GELENEKSEL AZİZ SANCAR BİLİM, RESİM VE KOMPOSİZYON YARIŞMALARIMIZ BAŞLADI

II. GELENEKSEL AZİZ SANCAR BİLİM, RESİM VE KOMPOSİZYON YARIŞMALARIMIZ BAŞLADI

     Nobel Kimya Ödülü’ne layık görülen Mardinli hemşerimiz Prof. Dr. Aziz Sancar´ın başarısını ifade etmek ve bu tür başarılarla ilgili farkındalığı meydana getirmek amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimimiz tarafından hazırlanan ‘4 Başlık 7 Adım Projesi’ kapsamında 2. Geleneksel Lise ve Ortaokullar arası Aziz Sancar Bilim Olimpiyatları, Resim ve Kompozisyon yarışması sürecimiz başlamıştır.

     Bilim, Resim ve Kompozisyon yarışmaları hakkında İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup SARI: “Aziz Sancar´ın Savur´da ortaokulda eğitim görüp, Mardin Lisesi´nden mezun olduktan sonra 2015 yılında kimya dalında ülkemizin gururu olan büyük bir başarıya imza atmıştır. Zor şartlar altında, azmin ve çalışmanın insanları nerelere getirebileceğini, dünyaya nasıl imza atılabileceğini bize kanıtlamış değerli öğrencilerimize rol model olmuştur. Tüm öğrencilerimizi bu yarışmaya katılmaya ve yeni Aziz Sancar’lar olmaya davet ediyoruz. ” dedi. 

20-02-201720-02-201720-02-201720-02-2017

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 12 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.