MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI, Kutlu Doğum etkinliklerine katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI, Kutlu Doğum etkinliklerine katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI, okullarımızda düzenlenen kutlu doğum etkinliklerine katıldı. 

 

Etkinliklere Kendisine Maarif Müfettişleri Başkanı Zeyni TEKEL ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Abdurrahim OMUK, eşlik etiler.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI, ilimiz Artuklu Kabala Şakir Nuhoğlu İmam Hatip Ortaokulu, Ömerli Anadolu İmam Hatip Lisesi, Artuklu Cahir Zarifoğlu İmam hatip Ortaokulu ve Kızıltepe İbrahim Özmen İmam Hatip Ortaokulundaki Kutlu Doğum Etkinlikleri kapsamında düzenlenen etkinliklere katıldı.

Kur´an-ı Kerim Tilavetleri, Şiirler ve İlahilerin seslendirildiği etkinikleri çok beğenen SARI, Kutlu nebinin güzel ahlakına dem vurduğu açıklamasında “Biz seni ancak âlemlere rahmet olarak gönderdik” hitabının büyük muhatabı, Efendiler Efendisine, Hz Muhammed (s.a.v)sevgililer sevgilisine selam olsun. İnsanlığı şefkat ve merhametle tanıştıran, ilmek ilmek sevgi ile dokuyarak, şefkat ile örerek bir rahmet toplumu inşa eden, yüce Peygambere selam olsun. Bizler: İyiyi kötüden ayırt etmeyi, birbirimizi sevmeyi, paylaşmayı, yardımlaşmayı, ahlakın güzelliklerini, dürüstlüğü, doğruluğu, erdemli olmayı, hoşgörünün en mükemmelini, insana saygının en yücesini, şefkat ve merhametin sınır tanımayan boyutunu, adaletin en güzel tatbikatını, kısacası her şeyin en iyisini ve en güzelini, O Rahmet peygamberinden öğrendik.Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafa (SAV)’in kutlu doğumunun, cennet vatanımızın huzur ve mutluluğuna, necip milletimizin birlik ve beraberliğine, insanlarımızın samimi kardeşliğine, bütün insanlığın hidayetine, Müslümanların da peygamber ahlâkına ve yaşantısına yönelmesine vesile olmasına Cenab-ı Hak’tan diliyorum,” diyerek sözlerini bitirdi.

 

03-05-201603-05-201603-05-201603-05-201603-05-201603-05-201603-05-2016

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 12 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.