MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI, Lise Müdürleri ile toplantı yaptı.

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI, Lise Müdürleri ile toplantı yaptı.

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI başkanlığında 26 Temmuz 2016 tarihinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan toplantıya lise müdürleri katıldı. 2016-2017 eğitim öğretim yılının hazırlıklarının masaya yatırıldığı toplantıda İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI, Ortaöğretim kurumlarını tercih işlemlerinin 29/07/2016 Cuma günü tamamlanacağını, bu zamana kadar öğrencilerimizin doğru tercihlerde bulunmalarını, özellikle üniversitede okumak istediği alana göre liselere yerleşmelerini sağlamak için doğru tercihlerde bulunmalarını ve il dışı tercih kullanmak isteyen öğrencilerimizin istekleri ve Üniversitede okumak istediği alana göre öncelikle İlimizde bulunan okullara yönlendirilmesi gerektiğini belirtti. SARI, ayrıca öğrenci velilerimizin istediği tüm okul türlerinin ilimizde mevcut olduğunu Artuklu, Midyat ve Kızıltepe İlçelerinde Kız Anadolu Liselerinin eğitim - öğretime başladığını temel eğitim sonrası tüm öğrencilerimizin ilimizdeki okullara yönlendirilmesi için gerekli çalışmaların yapılmasını istedi.

 

Toplantı sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI, toplantıdan duyduğu  memnuniyetini bildirerek, tüm katılımcılara teşekkür etti.

 

26-07-201626-07-201626-07-2016

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 12 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.