MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI, Müstakil Tüm İlkokul Müdürleri ile toplantı yaptı.

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI, Müstakil Tüm İlkokul Müdürleri ile toplantı yaptı.

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI, İlimizdeki  tüm müstakil ilkokul müdürleriyle Artuklu İlçesi Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda toplantı yaptı.

Göreve geldiği günden bu yana eğitim camiasının tüm bileşenleriyle ayrı ayrı toplantılar gerçekleştiren SARI,  ilimizdeki tüm ilkokul müdürleri ile bir araya geldi. Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü yanında Maarif Müfettişleri Başkanı Zeyni TEKER , İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet YENİGÜN, Artuklu İlçesi  Milli Eğitim Müdürü Şeyhmus SÜMER  ile İlimizde bulunan tüm müstakil ilkokul öğretmenleri katıldı.

Tanışma ve İlköğretim problemlerinin konuşulduğu toplantı, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI’nın “hoş geldiniz” konuşması ile başladı.  Temel Eğitimden sorumlu Şube Müdürü Mehmet YENİGÜN’ün ilimiz ilkokulları ile ilgili genel brifinginden sonra Okul müdürleri  söz alarak okulları ile ilgili sorunları dile getirdiler. Tüm katılıcıları dinleyen SARI, sorunların çözümü konusunda kendi deneyimlerinden yararlanarak öneriler sundu.  İl Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Niyazi EKİN’in , İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili kısa bilgilendirme konuşmasından sonra Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI yaptığı konuşmasında “ yarınlarımız olacak çocuklarımızın eğitim maratonunun ilk adımı ve beklide en önemli adımı ilkokullardır. Çünkü insan karekterinin şekil aldığı, kimlik kazandığı dönem İlkokul dönemidir.  Sizde biliyorsunuz ki bizim asıl amacımız elinden ve dilinden gelmeyecek nesiller yetiştirmektir. Geleceğimizi yönetecek nesillerin yetişmesinde en büyük pay sizlerin olacaktır. Bu anlamda ben şu ana kadar yaptığınız tüm çalışmalarınızdan dolayı sizlere teşekür ediyorum ve bu özverili çalışmalarınızın devamını diliyorum.” Dedi.

 

Toplantı sonrası SARI, konferans salonunun çıkış kapısında tüm katılımcıların elini sıkarak, katılımlarından dolayı teşekkür edip uğurladı.

 

20-05-201620-05-201620-05-201620-05-201620-05-201620-05-2016

 

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 12 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.