MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI, Tüm Özel Okul Müdürleri ile bir araya geldi.

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI, Tüm Özel Okul Müdürleri ile bir araya geldi.

             İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI, Tüm Özel Okul Müdürleriyle bir araya geldi. Artuklu İlçesi Öğretmenevi toplantı salonunda yapılan toplantıya Özel Öğretim Kurumları şubesinden sorumlu Şube Müdürü Hikmetullah SOYSAL , Maarif Müfettişleri Başkanı Zeyni TEKER ile tüm Özel Öğretim Kurumları müdürleri katıldı.

 

Toplantıda 2015-2016 yılının değerlendirilmesi yapılırken ayrıca önümüzdeki eğitim-öğretim yılının planlanması yapıldı. Toplantıda ayrıca Özel Okulların sorunları konuşulurken, sorunların çözümü yolunda karşılıklı görüş alış verişleri yapıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI yaptığı konuşmasında özetle, “ Özel Okullarımızın Resmi Devlet Okullarımızdan herhangi bir farkının olmadığı, Resmi Devlet Okullarını yükünü hafiflettiği için bizim için çok değerli olduğunu bilmemiz gerekmektedir.  Şu anda ülke genelinde 340.000 özel okullarda eğitim gören öğrenciye devlet desteği verilmektedir. Demek istediğim Özel öğretim kurumlarımız iş ve işlemlerini Milli Eğitim Mevzuat ve yönetmenlikler doğrultusunda yaptığı sürece onların yanında olacağımız ve desteklemeye devam edeceğiz.  Okullarımızda sadece öğretim notları yüksek bireyler değil vatansever, elinden ve dilinden zarar gelmeyecek, ülkesine ve milletine yararı dokunacak bireyler yetiştirmenizi istiyorum. Bunun için okulunuzda çalışan öğretmen ve personele dikkat etmemiz gerekmektedir.” Dedi.

 

07-09-201607-09-201607-09-201607-09-201607-09-2016

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 12 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.