MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN YAKUP SARI’NIN GÖREVE BAŞLAMA MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN YAKUP SARI’NIN GÖREVE BAŞLAMA MESAJI

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine 15.03.2016 tarihi itibariyle başlamış bulunmaktayım.

          Mardin asırlardır farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış, güzelliğini sevgiden, hoşgörüden ve çok kültürlülüğünden almış, kadim ve güzide bir şehrimizdir. Yüzyıllardır burada farklı inançlar, farklı kültürler, medeniyetler hep bir arada kardeşçe ve dostça yaşamışlardır. Böylesine güzel bir şehirde eğitimin bir parçası olarak görev yapacak olmaktan dolayı büyük bir heyecan ve mutluluk duymaktayım. Güneşin gülen yüzünün hiç solmadığı,  sonsuzluğun timsali Mezopotamya Ovasının bereketi ve huzurunun taşıyan bu şehir şüphesiz bizler için de bir umut ve ışık kaynağı olacaktır.

         Ülkemizin aydınlık yarınlara ulaşması için elinden gelen tüm gayreti ve özveriyi gösteren değerli meslektaşlarım;  Sizler dürüst, ilkeli, çalışkan, onurlu, inançlı ve kültürlere saygılı, doğru ile yanlışı ayırabilen, kendisini, ülkesine ve milletine adayan bir yeni nesil yetiştirmek üzere bu mukaddes vazifeyi yapmaktasınız. Geleceğimizin teminatı gençlerimiz hep sizin güzel kelamlarınızı şiar edinecek, maharetli ellerinizle yetişecektir. Öğrencilerimizin gözlerindeki ışık rehberimiz, moral ve motivasyon kaynağımız olacaktır. Bizler hep birlikte azim ve şevkle bu kadim şehrimizin eğitim kalitesini yükseltmek için çabalayacak, birlikte güzel işlere imza atacağız. Unutulmamalıdır ki geleceğimiz bizim ellerimizde şekillenecektir.

 

         Bu duygu ve düşüncelerle il ve ilçelerdeki tüm mesai arkadaşlarıma, idareci, öğretmen, öğrenci ve velilerimize sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum. 

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 12 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.