MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLERİ TOPLANTISI SAVUR’DA YAPILDI

İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLERİ TOPLANTISI SAVUR’DA YAPILDI

     İl Millî Eğitim Müdürü Yakup SARI’nın başkanlığında 11.09.2017 tarihinde saat 11.00’da İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları Hüseyin AKDAĞ, Murat AKAN ve tüm ilçe Millî Eğitim Müdürlerinin katılımı ile Savur Hükümet Konağı Toplantı Salonunda, İlçe Millî Eğitim Müdürleri sene başı kurul toplantısı yapıldı.

     SARI’nın konuşması ile başlayan toplantıda 2017-2018 eğitim öğretim dönemi hazırlıkları, güncellenen öğretim programı seminerleri, ilçelerde düzenlenen toplantı ve seminerlere katılımın takibi, 4 Başlık 7 Adım projesinin takibi, STK’larla işbirliği, öğretmen ve yönetici görevlendirilmeleri, koordinatör okul müdürlerinin çalışmaları, Beyaz Bayrak konusu ve DYK kursları konuları hakkında istişare edildi.

     Ev sahibi Savur İlçe Millî Eğitim Müdürü Abdurrahim DEMİR’e teşekkür ederek konuşmasına başlayan SARI:’’ öncelikle hepimize hayırlı bir eğitim öğretim dönemi diliyorum. Niyetimiz akıbetimiz hayır olur inşallah. Rabbim yeni eğitim öğretim yılına hayır ile başlayıp hayır ile bitirmeyi nasip etsin inşallah.

     Yeni eğitim öğretim dönemine başlarken tüm dünyadaki özellikle Myanmar’daki mazlumları da düşünmek zorundayız. Hepinizim malumu dünyanın gözü önünde bir vahşet yaşanıyor ve bu kimsenin umurunda dahi değil. Tüm mazlumların gözü Türkiye’de. Allah’ın izniyle bu topraklarda yetişecek nesiller mazlumların ümidi olacak. Yeni eğitim öğretim yılına başlarken bu saiklerle başlamak zorundayız. Yaptığımız iş kolay değil. Bizden beklentiler çok fazla. Çünkü inanıyorum ki yetiştireceğimiz bir insanın dünyanın başına bela olabileceği gibi bir kurtarıcı da olabilir. 

     Çok yoğun ve hareketli bir süreç bizi bekliyor. İlimiz nüfus ortalaması çok genç. İlde öğrenci ortalamamız % 33. Bu Türkiye ortalamasının da üzerinde bir oran. Bu bize daha çok sorumluluk veriyor. Bu genç nüfusu iyi yetiştiremezsek hem bize hem ilimize hem ülkemize hem de dünyanın başına bela olabilir. FETÖ örneği capcanlı duruyor önümüzde. Yapacak işlerimizin çokluğu yanında vaktimiz de çok az. Onun için geceli gündüzlü çalışmamız gerekiyor. Bizim mesaimiz 8/5 değil 7/24’tür. Çalışmalarımızı ibadet aşkı ile yapmamız gerek. Yoksa bize verilen bu emanet alınır bizden. Bu süreci kazasız belasız tamamlamaya gayret göstereceğiz. Bunun başarmanın yolu da işbirliğinden geçiyor.

     Millî Eğitim olarak temel amaçlarımızdan biri elinden ve dilinden zarar gelmeyen bir nesil yetiştirmek. Gençlik ile uğraşan kötü niyetli onlarca insan var. Uyuşturucu kullanım yaşı gittikçe düşüyor. Bunların önüne geçmek için güvenlik güçlerimiz ile koordineli bir şekilde okullarımızda her türlü güvenlik önlemlerini alacağız.

     Güncellenen öğretim programı seminerleri tüm ilçelerimizde devam ediyor. Bu seminerler çok önemli. Bu seminerlere bizzat katılarak seminerlerin gidişatı ve  seminerlere katılımları dikkatle takip etmeniz gerekir.

     Beyaz Bayrak konusu da üzerinde önemli durduğumuz bir konu. Çünkü Beyaz Bayrak müdür-öğretmen-öğrenci-veli işbirliğini en güzel örneğidir. Bu konudaki çalışmalarımız devam edecektir.’’ dedi.

       Toplantı sonunda yemek ikram edildi.

12-09-201712-09-201712-09-201712-09-201712-09-201712-09-201712-09-2017

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 12 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.