MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizde 4. Rehberlik Araştırma Merkezi Midyat’ta açıldı.

İlimizde 4. Rehberlik Araştırma Merkezi Midyat’ta açıldı.

Psikolojik danışmanlar ve özel eğitim öğretmenlerinin eşliğinde (görme, işitme, zihinsel) rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmetlerinin etkin ve verimli bir şekilde yürütüleceği Midyat Rehberlik ve Araştırma Merkezi açıldı.

 

 

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI yaptığı açıklamada “İlimizde hâlihazırda Kızıltepe, Artuklu ve Nusaybin ilçelerimizde Rehberlik araştırma merkezleri bulunmaktaydı. Midyat ilçemizin nüfusunun 100 bini aşması ve ilçenin bağlı bulunduğu Nusaybin ilçesinin ilçeye uzak olmasından dolayı Midyat ve Dargeçit ilçelerimizdeki engelli bireylerimiz büyük zorluklar çekmekteydi. Bu amaçla Bakanlığımızın 07/06/2016 tarih ve 6223140 sayılı oluru ile  Midyat İlçemizde bölge insanımıza hizmet vermek amacıyla Rehberlik ve Araştırma Merkezi açıldı. Midyat İlçesi Gelinkaya mahallesi eski belediye binasında açılan Rehberlik Araştırma Merkezi Midyat ve Dargeçit’teki engelli bireylerimize hizmet verecektir. Rehberlik Araştırma Merkezinin Mardin’e ve özelde de Midyat’a hayırlı olmasını diliyorum.” Dedi.

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 12 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.