MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLİMİZDE II. DÖNEM 8. SINIF ORTAK SINAVLARI YAPILDI

İLİMİZDE II. DÖNEM 8. SINIF ORTAK SINAVLARI YAPILDI

       Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI Mardin’de yapılan Ortak Sınav’ın sorunsuz ve başarıyla tamamlandığını söyledi.

        Tüm Türkiye’de olduğu Mardin’de de Ortak Sınav heyecanı yaşandı. Sabah saat 09:00 da başlayan sınavla öğrenciler mezun olduktan sonra gidecekleri liselerin belli olması adına sınava girdi. İki gün boyunca devam eden sınavlarda ise Mardin’de bir sorun yaşanmadı. Sınavlara merkez ilçe dahil olmak 10 ilçede 252 okulda toplam 16 859 öğrenci sınava girdi.

        Konuyla ilgili açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI,” İlimizde sınavların sorunsuz geçmesi için emek veren herkese teşekkür ederiz” dedi.  SARI,” İlimizde  eğitim ve öğretim hayatında önemli aşamalardan birisi olan Ortak Sınav başarıyla tamamlandı. Öğrencilerimiz ve velilerimizin merakla beklediği sınavdan ilimizin istediği sonuçları alacağından hiç şüphemiz yoktur. Eğitim ve öğretimde kalite hedefiyle çıktığımız yolda sınav sonuçlarıyla beklentilerimizin gerçekleşeceğine inancımız tamdır. Öte yandan sınavın sorunsuz bir şekilde bitmesinden dolayı memnuniyetimi de belirtmek isterim. Özellikle okul yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz ve sınavın güvenli bir ortamda yapılması için azami gayret gösteren Emniyet ve Jandarma personeline çok teşekkür ederiz.

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 12 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.