MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLİMİZDE SURİYELİ ÖĞRETMENLERE YÖNELİK MAHALLİ EĞİTİMLER VERİLMEYE BAŞLANDI

İLİMİZDE SURİYELİ ÖĞRETMENLERE YÖNELİK MAHALLİ EĞİTİMLER VERİLMEYE BAŞLANDI

İlimizde ikamet eden Suriyeli misafirlerimizin çocuklarının eğitim gördüğü okullarda çalışan Suriyeli öğretmenlere yönelik 90 saatlik Mahalli eğitimler verilmeye başlandı.

 

Suriyeli Öğretmenlere yönelik hazırlanan Mahalli eğitimlere, ilimizde 5 ilçede ve 6 okulda toplamda 342 Suriyeli öğretmene Eğitim Psikolojisi, Rehberlik ve Öğretim planlaması eğitimleri verilecek. 5-11 Eylül ve 16-18 Eylül tarihleri arasında yapılacak olan Mahalli Eğitimlerin ilki Artuklu İlçesi Hatuniye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapıldı.  Eğitimlerin birinci gönünde Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Veysel ERDEM, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI ile  İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Fatih BEDİR ve Hıdır BEKTAŞ katıldı.  İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI, Türkiye Milletinin Misafirperverliğine işaret ederek  “5 yıla aşkın süredir, Ülkelerindeki siyasi iktidarsızlık ve savaş ortamından kaçarak ülkemizde misafir ettiğimiz Suriyeli kardeşlerimizin huzur ve güvenliklerinin yanında çocuklarının eğitim ihtiyacını karşılamak için ülke olarak elimizden geleni yapıyoruz. Bu bağlamda ülkemizde eğitimleri verilecek Suriyeli çocukların eğitimlerinde herhangi bir noksanlığa meydan vermemek için bu çocukları eğitecek öğretmenleri de iyi ve noksansız bir şekilde eğitimleri vermeye başladık. Niyetimiz hayır, akıbetimizde hayır olacak inşallah” diye konuştu. Strateji Geliştirme Başkanı Veysel ERDEM, ile İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI daha sonra Midyat ilçesine geçerek burada Suriyeli Misafirlerimizin kaldıkları kampı ve çocuklarının eğitim gördüğü Kocatepe İlkokulunu ziyaret ettiler. Misafirlerimizin misafir edildikleri mekanları yakından inceleyen ikili, kamp sakinleri ve Suriyeli öğrencilerle bol bol sohbet ettiler. Strateji Geliştirme Başkanı Veysel ERDEM burada yaptığı konuşmasında “ Ülkenizdeki istenmeyen hadiseler nedeniyle burada misafirimizsiniz. Ensar olmanın şuuru ile burada bizim topraklarda olduğunuz müddetçe sizlere hizmet edeceğiz. huzunuz rahatınız ve güvenliğiniz için ülke olarak elimizden geleni şu ana kadar yaptık, yapmaya devam edeceğiz” dedi.

08-09-201608-09-201608-09-201608-09-201608-09-201608-09-201608-09-2016

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 12 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.