MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İmam Hatip Gecesi Düzenlendi

İmam Hatip Gecesi Düzenlendi

İl Milli Eğitim Müdürlüğünün organizasyonunda, 29 İmam Hatip Ortaokulu ve Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin beraber hazırladıkları “İMAM HATİPLİ OLMAK”  gecesi düzenlendi. İl Vali yardımcısı Tolga Kamil ERSÖZ, İl Vali Yardımcısı Ali İkram TUNA, İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim ŞİŞMAN, İl Müftüsü Dursun Ali COŞKUN, kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri, çok sayıda öğretmen, öğrenci ve velinin katıldığı İmam Hatip Gecesinde, yoğun katılım nedeniyle, izdiham yaşandı.

 “Asımın Nesli kaldığı yerden devam ediyor” sloganıyla gerçekleştirilen  “İmam Hatipli Olmak” isimli gece büyük beğeni topladı. Arapça, Türkçe şiirlerinin okunduğu, tiyatro oyunlarının sergilendiği, imam hatip öğrencilerinden oluşan koroların ilahiler söylediği ve değişik etkinliklerle süslenen program zaman zaman salonda coşku selinin oluşmasını sağladı.

Celal Hocaların, Tevfik İlerilerin, Adnan Mendereslerin yâd edildiği, vefa borcunun ödendiği gecede bir İmam Hatipli olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’la ilgili programa dâhil edilen sürpriz bölüm büyük bir sevinçle ve coşkuyla karşılandı.

İmam Hatip Okullarına yönelik yapılan deneme sınavlarında dereceye giren öğrencilere ve okullarında çalışmalarıyla farkındalık oluşturan öğrencilere ödüllerin verildiği gecede, etkinliklerde yer alan öğrencilerin gösterdiği performans ve verdikleri mesaj, katılımcılara “Asımın nesli nesilmiş gerçek” dedirtti.

İmam Hatipli Olmak isimli gecede, “100 yıl sonra ayağa kalkmışken, oyunlara gelmeyip, kaldığımız yerden devam edeceğiz” mesajı verildi. “İmam hatipli Olmak” programı, Mardin’de ve Türkiye’de bu formatta yapılan ilk program oldu.

 

 

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 12 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.