MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MARDİN İL GENELİ MATEMATİK OLİMPİYATLARI ŞAMPİYONLARI BELLİ OLDU

MARDİN İL GENELİ MATEMATİK OLİMPİYATLARI ŞAMPİYONLARI BELLİ OLDU

Öğrencilerin matematiğe ilgi duymalarını sağlamak ve var olan ilgilerini artırmak amacıyla  Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi tarafından organize edilen Mardin İl Geneli Matematik Olimpiyatları Finali büyük bir coşku ve katılımla 26.05.2015 Salı günü yapıldı. Finale İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İbrahim ŞİŞMAN başta olmak üzere şube müdürlerimiz ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerimiz büyük ilgi gösterdi.

İlçe elemelerinden sonra finale kalan 10 ilçemizin takımları arasında yapılan olimpiyatlarda öğrencilerimizin heyecanı ve enerjisi tüm salona yayıldı.  Yarışmalarımız devam ederken zaman zaman ikincilik için zaman zaman da birincilik için yarışan öğrencilerimiz uzatma sorularına verdikleri doğru cevaplarla jüri üyelerimizin takdirini kazandılar.

Heyecanlı olduğu kadar coşkulu devam edip tamamlanan yarışmalarımız sonucunda; ortaokul kategorisinde Kızıltepe Bahçeşehir Ortaokulu, meslek lisesi kategorisinde Dargeçit Anadolu İmam Hatip Lisesi, Anadolu lisesi kategorisinde ise Mardin Fen Lisesi okullarındaki öğrencilerimiz birinci oldular. Birinci olan okullarımıza yarım altın ödülleri bizzat İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın ŞİŞMAN tarafından verildi.

Yarışmamızda ikinciliği ve üçüncülüğü kazanan okullarımıza da sürpriz hediyeleri verilerek konuk ettiğimiz tüm öğrencilerimiz ve öğretmenlerini ilçelerine uğurladık.

 Ortaokullar kategorisinde;

Kızıltepe Bahçeşehir Ortaokulu birinci,

Midyat 75. Yıl İMKB Ortaokulu ikinci,

Artuklu Suphiye Bölünmez İmam Hatip Ortaokulu ise üçüncü olmuştur.

           Meslek Lisesi kategorisinde;

Dargeçit Anadolu İmam Hatip Lisesi birinci,

Nusaybin Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ikinci ,

Artuklu Şakir Nuhoğlu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Mazıdağı Anadolu İmam Hatip Lisesi, Midyat Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Savur İmam Hatip Lisesi, Yeşilli Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üçüncülüğü paylaştı.

         Anadolu Lisesi kategorisinde;

Mardin Fen Lisesi birinci,

Nusaybin Anadolu Lisesi ikinci,

Kızıltepe İpekyolu Anadolu Lisesi ise üçüncü olmuştur

         Yarışmamızda dereceye giren tüm okullarımıza, öğrencilerine, öğretmenlerine ve idarecilerine yaşam boyu başarı, sağlık ve mutluluk diliyoruz.

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 12 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.