MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Konya Programı

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Konya Programı

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğünün her ay farklı bir ilçede düzenlenen İlçe Milli Eğitim toplantılarının Ocak ayındaki toplantısı Konya’da yapıldı.

Her ay farklı bir ilçede İlçe Milli Eğitim müdürleriyle bir araya gelen Mardin İl Milli Eğitim Müdür, Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri il ve ilçelerin sorunlarıyla ilgili toplantılar düzenlemekte ve iyi örneklerin paylaşımını gerçekleştirmektedir. Bu kapsamda her yıl farklı bir ilin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile de bir araya gelen İl ve İlçe Milli Eğitim personeli ve Maarif Müfettişleri Başkan ve Müfettişleri bu ayki toplantılarını Konya Selçuklu Belediyesinin davetlisi olarak Konya Dedeman Hotel’de gerçekleştirdi.

Konya Selçuklu Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen ziyaret kapsamında Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile de bir toplantı yapıldı. Toplantıda her iki ile ait bir bilgilendirme sunumu yapıldıktan sonra iyi örneklerin paylaşımı ve gelecekte birlikte çalışma temennileri dile getirildi.

Konya Selçuklu Belediyesi Başkanı ve personeli ile de Cumartesi akşamı yemeğinde bir araya gelen Mardin İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri Konya Selçuklu Belediyesinin ev sahipliğinden dolayı memnuniyetlerini dile getirerek Mevlana’nın çağrısının tüm gönülleri açtığını vurguladılar. Yemeğin ardından karşılıklı olarak hediyeleşen Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim ALTAY ve Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt KUNTOĞLU iyi dilek ve temennilerle ayrıldılar.

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ile İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin katıldığı Konya Programı 24.01.2015 Cuma günü akşam yolculuğu ile başladı. Cuma Akşam Mardin Merkezden hareket eden grup, Cumartesi sabahı Konya’ya vardıktan sonra kahvaltı için Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Akyokuş tesislerinde bir araya geldi. Kahvaltıdan sonra Konya Büyükşehir Belediyesinin Türkiye’de bir ilk olan Bilim Merkezini gezildi. Bilim Merkezinde, Cezeri, İbn-i Sina ve benzeri Anadolu ve İslam tarihinde önemli rol oynayan bilim insanlarının çalışmalarına ait sergilerlerin yanı sıra, kıtaların oluşumu, iklimlerin simülasyonu, volkanların oluşumu, deprem simülasyonu ve planetaryum’da uzay gösterisi gibi etkinliklere de katılım gerçekleştirildi. Konya ili genelinde bazı başarılı okullar olan Konya Çimento Güzel Sanatlar Lisesi ve proje okulu olan Tahir Büyükkörükçü Anadolu İmam Hatip Lisesi gezildi, yapılan çalışmalarla ilgili bilgi sunumları ilgiyle takip edildi. Ardından akşam saatlerinde Mevlana Kültür Merkezi’nde Mevlevilerin Sema Gösterisi ilgiyle izlendi.

Program kapsamında Pazar günü Mevlana Kültür Müzesi rehber eşliğinde gezilerek bilgiler alındı, ardından Konya şehrinin tarihi ve ören yerlerine ait panoramik bir gezi yapıldı.

Pazar günü öğlen yemeğinin ardından Mardin’e doğru yola çıkıldı.

 

 

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 12 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.