MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

‘’Mardin’de 1 Gün’’ Projemizin bu haftaki konukları Yeşilli’den…

‘’Mardin’de 1 Gün’’ Projemizin bu haftaki konukları Yeşilli’den…

Köy ve kasabalarda yaşayan öğrencilerimizin Mardin’in tarihi yapısı, mimarisi ve sosyal-kültürel ortamlarıyla tanışması amacıyla müdürlüğümüzce yürütülen ‘Mardin’de 1 Gün’ projesinin dördüncü hareketliliği kapsamındaki misafirlerimiz Yeşilli/Uzunköy ilkokulu öğretmeni Zuhal ELBİR ve öğrencileri oldu.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz toplantı salonunda Şube Müdürümüz A.Rahman ŞAHİN ve Ar-Ge ekibiyle birlikte kahvaltılarını yapan öğrencilerimiz gezilerine Deyr-ül Zafaran Kilisesi ve Kasimiye Medresesi ziyaretiyle başladılar. Kilisedeki din görevlisi ile tanışıp sohbet eden öğrencilerimiz geziden büyük keyif aldılar.

 Öğle yemeği molasının ardından Zinciriye Medresesi ve tarihi Olgunlaşma Enstitüsü’nü ziyaret eden öğrencilerimiz kurum müdürü Havva AYDIN’ın ve öğretmenlerinin sürpriz hediyeleriyle karşılandılar.

 

Öğleden sonra Vali Yardımcımız Sayın Tolga Kamil ERSÖZ’ü makamında ziyaret eden öğrencilerimizle Vali Yardımcımız arasında keyifli bir sohbet yaşandı. Sohbetin ve çikolata ikramının ardından Sayın ERSÖZ öğrencilerimize lunapark biletleri hediye etti. Lunaparktaki eğlenceli etkinliklerin ardından öğrencilerimizi köylerine uğurladık.

 

 

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 12 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.