MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mardin’de 1 Gün Projesi Başladı

Mardin’de 1 Gün Projesi Başladı

Köy ve kasabalarda yaşayan öğrencilerimizin Mardin’in tarihi yapısı, mimarisi ve sosyal-kültürel ortamlarıyla tanışması amacıyla müdürlüğümüzce yürütülecek olan projemizin ilk hareketliliği gerçekleşti. Mardin’de 1 gün projesinin ilk misafirleri Savur/Gölbaşı ilkokulu öğretmen ve öğrencileri oldu.

 

Savur ilçemizin Gölbaşı köyü öğrencileri ve öğretmenleri Selin DUYMUŞ ile  Nazmi BAYHOCA’ya  ilk olarak İl Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Sayın Vasi ETE kahvaltı ikramında bulundu. Kahvaltı etkinliğine Vali Yardımcımız Sayın Tolga Kamil ERSÖZ de iştirak ederek öğrencilerimizle birlikte kahvaltı yaptı. Ardından toplantı salonunda film izleyen öğrencilerimizle gezi programımız başladı. Mardin Müzesi gezisinde görevli personelin öğretmen olması müzenin eğitsel etkinlikler dolu bir gezi olmasına olanak sundu.

 

Müze gezisinin ardından öğrencilerimizi öğle yemeği için Mardin Valiliği ağırladı. Öğle yemeğinin ardından Kasimiye Medresesi ve Deyr-ul Zafaran kilisesini gezen öğrencilerimiz kilise bahçesinde tanıştıkları din görevlisiyle sohbet ettiler. Zinciriye Medresesi, Olgunlaşma Enstitüsü ve Gazipaşa ilkokulu gezilerinin ardından öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi Gölbaşı’na uğurladık.

 

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 12 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.