MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mardin’de 1 Gün Projesi, Dargeçit Beğendi Köyü Öğrencilerini Ağırladı

Mardin’de 1 Gün Projesi, Dargeçit Beğendi Köyü Öğrencilerini Ağırladı

Köy ve kasabalarda yaşayan öğrencilerimizin Mardin’in tarihi yapısı, mimarisi ve sosyal-kültürel ortamlarıyla tanışması amacıyla müdürlüğümüzce yürütülen ‘Mardin’de 1 Gün’ projesinin üçüncü hareketliliği kapsamındaki misafirlerimiz Dargeçit/Beğendi  ilkokulu öğretmen ve öğrencileri oldu.

Dargeçit  ilçemizin Beğendi  köyü öğrencileri ve öğretmenleri Ayşegül TAŞÇI ve A.Aziz BÜLBÜL’e  ilk olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz toplantı salonunda kahvaltı ikram edildi. Kahvaltı etkinliğinde öğrencilerimiz ile Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Vasi ETE arasında okul ve köy yaşantıları, gezinin günlük akışı ile ilgili sohbet edildi. Sohbetin ardından öğrencilerimize ‘Levent Mardin’de’ isimli kitap hediye edilerek güzel bir gün geçirmeleri temennisiyle gezi başladı.

Sabah programında; tarihi Mardin Ulu Camii, Deyr-ul Zafaran Kilisesi ve Karayolları parkını gezen öğretmen ve öğrencilerimiz kendilerini misafir eden Mardin Valiliğimizce bir saatlik öğlen yemeği molası ardından gezilerine Mardin Müzesinde devam ettiler. Müze görevlisi Savaş TARİ’nin eğitsel etkinliklerle süslediği gezinin ardından müzede diş hekimleri tarafından öğrencilerimize diş sağlığı ile ilgili sunum yapıldı. Ardından diş fırçası ve diş macunu hediye edildi. Müzede etkinlikler devam ederken Vali Yardımcımız Tolga Kamil ERSÖZ gezi programımıza dahil oldu.

Müze gezisinin ardından öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi Beğendi köyüne uğurladık.

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 12 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.