MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mardin’de 1 Gün Projesi, Mazıdağı Aksu Köyü Öğrencilerini Ağırladı

Mardin’de 1 Gün Projesi, Mazıdağı Aksu Köyü Öğrencilerini Ağırladı

Köy ve kasabalarda yaşayan öğrencilerimizin Mardin’in tarihi yapısı, mimarisi ve sosyal-kültürel ortamlarıyla tanışması amacıyla müdürlüğümüzce yürütülen ‘Mardin’de 1 Gün’ projesinin ikinci hareketliliği kapsamındaki misafirlerimiz Mazıdağı/Aksu ilkokulu öğretmen ve öğrencileri oldu.

Mazıdağı ilçemizin Aksu köyü öğrencileri ve öğretmenleri Berrin EREN ile  Nazlı Ayça DENİZ’e  ilk olarak İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İbrahim ŞİŞMAN kahvaltı ikramında bulundu. Kahvaltı etkinliğinde öğrencilerimiz ile Milli Eğitim Müdürümüz arasında okul ve köy yaşantıları ve ileride yapacakları meslek seçimleri ile ilgili renkli ve samimi bir sohbet geçti. Sohbetin ardından Sayın ŞİŞMAN öğrencilerimize ‘Levent Mardin’de’ isimli kitabı hediye ederek güzel bir gün geçirmeleri temennisiyle geziye uğurladı.

Sabah programında; tarihi Mardin Ulu Camii, Deyr-ul Zafaran Kilisesi ve Kasimiye Medresesini gezen öğretmen ve öğrencilerimiz kendilerini misafir eden Emirgan AVM Cafenin ev sahipliğinde bir saatlik öğlen yemeği molası ardından ‘Mardin’de 1 Gün’ programlarına dolu dolu devam ettiler. 

 Öğleden sonra programında Mardin Müzesinde eğitsel etkinliklerle dolu gezinin ardından müze görevlisi Savaş TARİ tarafından öğrencilerimizle bir atölye çalışması gerçekleştirildi. Son derece keyifli geçen atölye çalışmasının ardından birbirinden güzel kuklalar yapıldı. Müze gezisinin ardından Olgunlaşma Enstitüsü’nü gezmeye giden öğrencilerimiz kurum müdürü Havva AYDIN tarafından meyve suyu ve pasta ikramının yanı sıra hazırladığı sürpriz hediyelerle karşılandı. Öğrencilerimiz enstitü atölyelerini merak ve ilgiyle gezdiler.

Olgunlaşma enstitüsü gezisinin ardından öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi Aksu köyüne uğurladık.

 

Gezimiz esnasında; öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi kilise gezisinden ücretsiz faydalandıran Deyr-ul Zafaran Kilisesi Müdürü Sayın İshak BAYYİĞİT’e ve kilise personeline,  müze gezisi esnasında ilgisini esirgemeyen ve öğrencilerimizle tek tek ilgilenen Savaş TARİ’ye, öğle yemeğinde öğrencilerimizi ağırlayan Emirgan AVM Cafe yetkililerine, gezimizin son durağı Olgunlaşma Enstitüsü’nde sıcak ilgisi ve misafirperliğinden dolayı Havva AYDIN’a teşekkür ediyoruz.

 

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 12 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.