MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MARDİN’İN GENÇ BEYİNLERİ AZİZ SANCAR’IN YOLUNDA

Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Aziz SANCAR’ın başarı hikâyesinden yola çıkarak öğrencilerin bilime olan ilgilerini ve kendilerine güven duygularını artırmak amacıyla il genelinde bilim olimpiyatları, resim ve kompozisyon yarışmaları yapılacaktır. 
MARDİN’İN GENÇ BEYİNLERİ AZİZ SANCAR’IN YOLUNDA

Her sene düzenlenen ve Dünya çapında bilim adamlarının yaptığı öncü çalışmaları derecelendiren Nobel’in Kimya alanında bu sene ödüle layık görülen Savur doğumlu hemşerimiz Prof. Dr. Aziz SANCAR sadece bizi değil tüm Türkiye’yi gururlandırmıştır. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Aziz SANCAR’ın başarı hikâyesinden yola çıkarak öğrencilerin bilime olan ilgilerini ve kendilerine güven duygularını artırmak amacıyla il genelinde bilim olimpiyatları, resim ve kompozisyon yarışmaları yapılacaktır. Yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimize ödülleri Aziz SANCAR adına düzenlenen programda verilecektir. Bizleri bilim ile ilgili yaptığı çalışmalar ve aldığı ödülle sevindiren, mutlu kılan değerli bilim insanımızı canı gönülden kutluyoruz ve bu başarının ilimizde eğitim gören öğrencilerimiz için de bir ilham kaynağı olacağını umuyoruz.

 

10-12-201510-12-201510-12-201510-12-2015

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 12 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.