MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MARDİNLİ ÖĞRENCİLER AMARİKA’DA

MARDİNLİ ÖĞRENCİLER AMARİKA’DA

2015 Kimya ödülünü alan Hemşehrimiz Aziz SANCAR adına düzenlenen bilim olimpiyatlarında birinci olan Mardin Fen Lisesi ve Kızıltepe Mehmet Akif İnan Kız Anadolu İmam hatip Lisesi öğrencileri Amerika Gezisine çıktılar.

            Amerika gezisinde Nobel ödüllü Prof. Dr. Aziz SANCAR tarafından karşılanan öğrencilerimiz Aziz SANCAR tarafından açılan Türk evinde ağırlandılar.  Prof. Dr. Aziz SANCAR, öğle yemeği sonrası öğrencilerimizi North Carolina üniversitesini gezdirip, Üniversite hakkında bizzat kendisi bilgi verdi. Prof. Dr. Aziz SANCAR öğrencilerle yaptığı sohbetinde “’Gelişinizden çok memnun oldum,  bugün benim için bayramdır. Memleketimden hemşerilerim gelmiş” diyerek yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti. Öğrencilerimiz Amerika’dayken  LYS     sonuçları açıklandı   ve 3  öğrencimiz   Tıp fakültesini kazandı   bu haberi alan Aziz bey   sözlerine    şöyle devam etti..

Şunu itiraf edeyim hayatımda en mutlu olduğum 2 yıl doktorluk yaptığım 2 yıl olmuştur. Onun verdiği tatmini, ruh sükûnetini ben başka bir yerde bulmadım. O bakımdan doktor olduğunuzda insanlara hizmet edeceğiniz için sizi tebrik ediyorum.  Öğrencilerimizin iletişim bilgilerini alarak eğitim konusunda yardımcı olacağını belirtti.

 

            Ayrıca  Prof. Dr. Aziz Sancar, resmi ve twitter hesabında ‘’Türkiye Cumhuriyetinin istikbali hemşerilerim   Mardin Bilim Olimpiyatı Birincileri  Türk Evimizi  Ziyaret ettiler .Çok mutlu olduk.’’ Notuyla fotoğrafı paylaştı.

 

31-08-201631-08-201631-08-201631-08-2016

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 12 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.