MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MAZIDAĞI´NDA KUR´AN-I KERİM´İ GÜZEL OKUMA YARIŞMASI YAPILDI

MAZIDAĞI´NDA KUR´AN-I KERİM´İ GÜZEL OKUMA YARIŞMASI YAPILDI

Mazıdağı’nda Genç Bülbüller Yarıştı

‘’ Genç  Sadâ Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması” 29 Mart 2015 Pazar günü saat 10.00’da Mardin il geneli İmam Hatip Liselerinin katılımı ile Mazıdağı Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin ev sahipliğinde yapıldı. Programa  İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim ŞİŞMAN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdulvasi ETE, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Abdurrahim OMUK, Mazıdağı İlçe Milli Eğitim Müdürü Zeki ATALAY, Mazıdağı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Şah AYDINER, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenci ve velilerinin katılımı ile gerçekleşti.

İdareci öğretmen ve personellerin özverili çalışmalarıyla günler öncesinden hazırlıklar yapıldı. Kur’an sevdalısı Mazıdağı halkı ve esnafı da salonu doldurarak Kur’an’a olan saygılarını gösterdi. Sunuculuğunu okulun İHL Meslek Dersleri Öğretmeni Şenay Gün Bahar’ın yaptığı program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayarak Okul Müdürü Haşim ÜRE’nin selamlama konuşmasıyla devam etti. Okul öğrencilerinin hazırladığı metin canlandırma ve okul öğrencilerinin okuduğu Arapça şiir ve şarkılarla program daha da zenginleştirilmiş oldu.

Dicle Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim görevlisi Rıfat ABLAY, jüri başkanı olarak katıldığı programda okuduğu güzel ilahilerle programa renk kattı. Mardin Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin 1. ,Derik Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin 2. ve Mazıdağı Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin 3. olduğu yarışmada tüm okullara katılım belgesi, Jüri üyelerine onur plaketi, tüm katılımcı yarışmacılara hediyeler, ilk üç okula  ‘’başarı belgesi’’  ve   ‘’ başarı plaketi’’ verilirken 1. gelen yarışmacıya 3 çeyrek,2. gelen öğrenciye 2 çeyrek ve 3. gelen öğrenciye de 1 çeyrek altın verildi.

 

Mazıdağı Anadolu İmam Hatip Lisesi,  yaptığı ikramlar, gösterdiği ilgi ve güler yüz, yarışmadan sonra tüm konuklara okulun yemekhanesinde verdiği yemek ve içeceklerle ev sahipliğinin tüm gereklerini yerine getirmenin verdiği gönül huzuruyla misafirlerini uğurladı.

 

 

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 12 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.