MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEB BÖLGE İSTİŞARE TOPLANTISI MARDİN’DE YAPILDI

MEB BÖLGE İSTİŞARE TOPLANTISI MARDİN’DE YAPILDI

Milli Eğitim Bakanlığınca yürütülen, eğitim alanındaki çeşitli uygulamalarda, yerel bazda birlikteliğin sağlanması, eğitim sorunlarının yerinde tespit edilmesi, eğitim hizmetlerinin daha etkili, verimli bir şekilde sunulması ve benzeri konulara yönelik olarak bölgesel istişare toplantısı 14-15 Ocak tarihlerinde Mardin’de yapıldı.

Toplantıya Müsteşar Yardımcısı Ercan DEMİRCİ, Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif YILMAZ, İnsan Kaynakları Daire Başkanı Fethi Fahri KAYA, Mardin İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim ŞİŞMAN, Şırnak, Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürleri ve bazı ilçe müdürleri katıldı. Toplantıda bölgenin Eğitim sorunları ve çözüm önerileri tartışıldı.  Özellikle son dönemlerde yaşanan problemlerden kaynaklı olarak, okul öğretmen ve öğrenciler nezdinde yaşanan sıkıntıların ele alındığı toplantıda, katılan tüm il ve ilçe müdürleri sorumlu oldukları birimlerle ilgili detaylı bilgi paylaşımında bulundu.

 

İki gün süren toplantıda, bölgeden bakanlığa eğitim öğretime yönelik ilk elden bilgilerin ulaştırılması sağlanarak bölgesel ve ulusal eğitim politikalarının geliştirilmesi ve etkinleştirilmesi hedeflenmiştir. 

 

18-01-201618-01-2016

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 12 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.