MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİDYAT’ TA SATRANÇ TURNUVASI DÜZENLENDİ

MİDYAT’ TA SATRANÇ TURNUVASI DÜZENLENDİ

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI,  Midyat Anadolu Lisesi Satranç Kulübü tarafından organize ´Faysal Durmaz Satranç Turnuvası´na katıldı.

 

Midyatlı merhum öğretmen Faysal Durmaz anısına bu yıl 10.’su düzenlenen satranç turnuvası renkli görüntüler eşliğinde başladı. Midyat’ta 1988 yılında geçirdiği trafik kazası sonucu yaşamını yitirenmerhum öğretmen Faysal Durmaz anısına ‘öğrencilerin kişisel gelişimlerine ve sosyalleşmesine katkıda bulunmak’ amacıyla İstanbul’da yaşayan Midyatlı işadamı Yaşar Durmaz ın sponsorluğunda ödüllü satranç turnuvası düzenlendi.

 

Turnuvaya İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI, yanında Midyat Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, Midyat İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Abdulkadir Altay, hakemler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Turnuva davetlilerin açılış hamlesiyle başladı.

 

 

İl Milli Eğitim Müdür Yakup Sarı da yaptığı konuşmada, “Faysal Durmaz’ı rahmetle anıyoruz. Bugün onuncusu düzenlenen satranç turnuvasına yaklaşık 45 öğrencimiz katılıyor. Gençlerimiz, hocamızın hatırasına düzenlenen bu etkinlikte maharetlerini, hünerlerini sergileme fırsatı buluyorlar. Özellikle düşünmeyi, yorum yapmayı, birlik ve beraberliği sembolize eden satranç turnuvası düzenlenmesine vesile olan Durmaz Grup yetkililerine çok teşekkür ediyoruz. Böyle güzelliklerinde devamını diliyoruz.” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından davetlilere turnuva anısına şilt verildi.

 

03-05-201603-05-201603-05-201603-05-2016

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 12 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.