MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milletvekili Aydın AYAYDIN Okul Yaptırmak İçin Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü İle Protokol İmzaladı

Milletvekili Aydın AYAYDIN Okul Yaptırmak İçin Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü İle Protokol İmzaladı

İstanbul Milletvekili Aydın AYAYDIN, memleketi Mardin´in Derik İlçesi´ne babası Mehmet AYAYDIN adına 24 derslikli okul yaptırmak üzere Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğüyle protokol imzaladı.

 

Ayaydın´ın kardeşi Necdet Ayaydın, Mardin Vali Yardımcısı Tolga Kamil Ersöz ile okulun yapımı için protokol imzaladı.

CHP İstanbul Milletvekili Aydın AYAYDIN, memleketi Mardin´in Derik İlçesi´ne 24 derslikli ilk ve ortaokul binası yaptırıyor. Derik´te eskiyen Cumhuriyet İlkokulu binası yıkılarak, yerine Mehmet AYAYDIN adına yapılacak okul için Milletvekili AYAYDIN´ın kardeşi Necdet AYAYDIN Mardin Vali Yardımcısı Tolga Kamil ERSÖZ, İl Milli Eğitim Eğitim Müdür Vekili Abdulvasi ETE protokol imzaladı.

Derik´teki okulun yapımına iki ay içinde başlanacağı belirtilirken okulun 2016 eğitim yılında hizmete gireceği açıklandı. Derik´te yıkılacak olan Cumhuriyet İlkokulu´nda kardeşleri ile birlikte okuduğunu söyleyen AYAYDIN şöyle konuştu:

"Bu okul bizim için büyük önem arz ediyor. Bu okul eskidiği için biz aile olarak yıkıp yeni bir okul yaptırma kararı aldık. Yaptıracağımız okula rahmetli babamız Mehmet AYAYDIN´ın adını vereceğiz. Okulun bodrum katına bilişim laboratuarı kurup, bilgisayarlarla donatacağız. Oraya da annemiz Bedia Ayaydın´ın isimini vereceğiz. Bugün bizim için çok mutlu bir gün. Burada bu işi yaptığımız için aile olarak büyük gurur taşıyoruz."   Yeni okulun hayrılı olması dileklerini bildiren İl Milli Eğitim Müdür Vekili Abdulvasi ETE, Mardin´de hayrıseverlerin yaptırdıkları okulların eğitime büyük katkı sağlayacağını ve daha fazla hayırseverin tarihi şehrimizde okul yaptırmaları temennisini dile getirdi.   

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 12 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.