MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM BAKANI SAYIN NABİ AVCI, EĞİTİM YÖNETİCİLERİ İLE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPTI.

MİLLİ EĞİTİM BAKANI SAYIN NABİ AVCI, EĞİTİM YÖNETİCİLERİ İLE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPTI.

Mardin’i ziyaret eden Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi AVCI ve Müsteşar Yardımcısı Sayın Salih ÇELİK; Mardin Valisi Sayın Mustafa TAŞKESEN, Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğündeki yöneticiler ve ilçe milli eğitim müdürleriyle bir değerlendirme toplantısı yaptılar.

Toplantının açılış konuşması İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mevlüt KUNTOĞLU tarafından yapıldı. Sayın KUNTOĞLU, Mardin’de yapılan çalışmalar hakkında genel bilgi verdi. Daha sonra İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın A. Vasi ETE Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı ile ilgili analiz çalışmalarını ve ilin öğrenci, öğretmen, idareci, derslik-kurum sayısı ile ilgili istatistiki bilgiler içeren sunum yaptı.

Müsteşar Yardımcısı Sayın Salih ÇELİK, Mardin genelinde yapılan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı ile ilgili yapılan analizin çok önemli olduğunu ifade etti. Bu analizin, eksikliklerin belirlenmesi ve bir sonraki dönemde yapılacak sınav için önlemlerin alınmasında önemli olduğunu vurguladı. Ayrıca analiz sonuçlarına bakarak bazı derslerde Türkiye ortalamasına yakın olduğumuzu bazı derslerde ise Türkiye ortalamasının üstünde olduğumuzu belirterek gayretli çalışmalarından dolayı il ve ilçe müdürlüklerinde çalışan yöneticilere teşekkür etti. Daha sonra Milli Eğitim Bakanlığında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Milli Eğitim Bakanı Sayın AVCI, geçen sene yapılan TEOG sınavına göre bu seneki Ortak Sınavların daha başarılı geçtiğini belirtti. Sayın AVCI Mardin’de en son yapılan Ortak Sınavların sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi ile ilgili gayretli çalışmalarından dolayı eğitim yöneticilerine teşekkürlerini ifade etti.

 

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 12 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.