MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI BÖLGESEL GENEL DEĞERLENDİRME TOPLANTISI MİLLİ EĞİTİM BAKANI SAYIN NABİ AVCI BAŞKANLIĞINDA MARDİN’DE YAPILDI…

Milli Eğitim Bakanlığının üst düzey yöneticilerinin ve Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde görev yapan 23 İl Milli Eğitim Müdürünün katılımı ile Bölgesel Genel Değerlendirme Toplantısı yapıldı.  
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI BÖLGESEL GENEL DEĞERLENDİRME TOPLANTISI MİLLİ EĞİTİM BAKANI SAYIN NABİ AVCI BAŞKANLIĞINDA MARDİN’DE YAPILDI…

Değerlendirme toplantısı öncesi Sayın Bakanımız Kızıltepe Furkan Doğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret ederek idareci, öğretmen ve öğrencilerle görüştü. Sayın Bakanımız, Furkan Doğan isminin sembol bir isim olması açısından kendisi için önemli bir değer olduğunu ifade ederek, olaylardan en çok olumsuz etkilenenlerin öğrenciler, veliler olduğunu belirtti. Ziyaret kapsamında daha sonra "Tarihi Dönüşüm" projesi kapsamında restore edilen Gazipaşa İlkokulu´nda incelemelerde bulunarak, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Değerlendirme toplantısında, 14 farklı ilde saha çalışması yapan Milli Eğitim Bakanlığının üst düzey yöneticilerinin inceleme yaptıkları iller ve illerin eğitim-öğretim durumları ile ilgili detaylı sunumlar yaptılar, bunun yanı sıra illerde tanık oldukları küçük anekdotlar paylaştılar.

Son dönemde yaşanan olaylarda en çok zarar gören üç ilimiz olan Mardin, Diyarbakır ve Şırnak İl Milli Eğitim Müdürlerine ilk etapta söz hakkı verildi, müdürlerimiz yaşanan olaylar ve alınan tedbirlerle ilgili durum değerlendirmesinde bulundular. Daha sonra eğitim-öğretimde yaşanan aksamalar toplantıda tek tek ele alınarak bu aksamalara yönelik alınacak tedbirler görüşüldü ve paylaşımda bulunmak isteyen tüm il müdürlerine söz hakkı verilerek kendi illeri ile ilgili yaşanan sorunları Sayın Bakan ve Müsteşar Bey’e bire bir aktarma fırsatı buldular.

Toplantıda, Sayın Bakanımız Nabi Avcı Bey: ‘’ Değerli katılımcılar, konuşmama öncelikle teşekkürle başlamak istiyorum. İl müdürlerime bu süreçte gösterdikleri dirayet ve bu toplantıya katılımlarından dolayı teşekkür ederim. Deneyimlerinizi açık yüreklilikle paylaştığınız için, ayrıca öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve devletimize sahip çıktığınız için teşekkür ederim. Mütevazı olmaya gerek yok; çünkü bu ve benzeri durumlarda eğitim camiası hep dirayet gösteriyor. Van depreminde dahi öğretmenlerimizin görev başında kalıp hayat normale dönene kadar fedakârlık gösterdiler.  Her bunalımlı ve kritik zamanda öğretmen ve maarifçiler vatana, millete, bayrağa sahip çıkmıştır. Bu son süreçte gösterdiğiniz tüm çabanız için teşekkür ederim ve sıkıntıları çözmek için mali ve idari anlamda çalışıyoruz. Öğretmen açığının giderilmesi amacıyla bu yıl yapılan 40000 öğretmen atamasının % 72’si yani yaklaşık 30000 öğretmen ataması Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesine yapıldı. Son üç yılda ise Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesine yaklaşık 100000 öğretmen ataması yapıldı.’’ dedi.

Ayrıca ‘’ Kapılarınız, öğretmen ve idarecilere hep açık olsun; görevlendirmeler herhangi bir mensubiyet, sendikal tarafgirlik veya siyasi görüş ölçü alınarak yapılmamalıdır, emanetleri ehline verin, mağdur olanları bulup mağduriyetlerini giderin.’’ diyerek İl Milli Eğitim Müdürlerine tavsiyede bulundu Sayın Bakanımız.

 

Mardin Valisi Sayın Mustafa Taşkesen ve Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Mevlüt Kuntoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı Bölgesel Genel Değerlendirme Toplantısının Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı Başkanlığında Mardin’de yapılmasından dolayı memnuniyetleri ve şükranlarını bildirdiler.151413121110987654321 

Vali Ozan Caddesi Hükumet Konağı /MARDİN - 0482 212 12 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.