MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MOVAPARK’IN EV SAHİPLİĞİNDE BİLGİ YARIŞMASI İL FİNALİ YAPILDI…

MOVAPARK’IN EV SAHİPLİĞİNDE  BİLGİ YARIŞMASI İL FİNALİ YAPILDI…

             Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen, sponsorluğunu ve ev sahipliğini Movapark’ın yaptığı 8.sınıflar arası Bilgi Yarışması İl Finali geniş bir katılımla Movapark’ta gerçekleştirildi. Yarışmaya, Vali Yardımcısı Sayın Tolga Kamil ERZÖZ, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın İbrahim ŞİŞMAN, Movapark Müdürü Sayın Ferhat BANK, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları,  10 İlçe Milli Eğitim Müdürü, Şube Müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

20 Sorunun sorulduğu yarışmaya

Artuklu Suphiye Bölünmez Ortaokulu,

Dargeçit Vatan Ortaokulu,

Derik Cumhuriyet Ortaokulu,

Kızıltepe Özel Bahçeşehir Ortaokulu,

Mazıdağı Yunus Emre Ortaokulu,

Midyat 75. Yıl İMKB Ortaokulu,

Nusaybin Kaymakam Bülent Pekdemir Ortaokulu,

Ömerli Atatürk Ortaokulu,

Savur Savur Ortaokulu ve

Yeşilli 19 Mayıs Ortaokulu katıldı.

Yarışmada heyecan son soruya kadar devam etti. 20 sorunun sonunda Midyat 75. Yıl İMKB Ortaokulu birinci olurken ikincilik için Derik Cumhuriyet Ortaokulu, Kızıltepe Özel Bahçeşehir Ortaokulu ve Mazıdağı Yunus Emre Ortaokulu yarışmaya devam etti. Yedek sorular sonucunda Derik Cumhuriyet Ortaokulu ikinci,   Kızıltepe Özel Bahçeşehir Ortaokulu üçüncü oldu.

      Yarışmada 1. olan Midyat 75. Yıl İMKB Ortaokulunun 4 öğrencisinin her birine madalya ve tam altın, 2. olan Derik Cumhuriyet Ortaokulunun 4 öğrencisinin her birine madalya ve yarım altın, 3. olan  Kızıltepe Özel Bahçeşehir Ortaokulunun 4 öğrencisinin her birine  madalya ve çeyrek altın Movapark AVM tarafından hediye edildi.

Ayrıca öğrencilerimizi yetiştiren okullar da unutulmayarak 1. olan okulumuza tam donanımlı bilgisayar, lazer yazıcı ve kupa; 2. olan okulumuza projeksiyon cihazı ve kupa, 3. olan okulumuza lazer yazıcı ve kupa  Movapark AVM tarafından hediye edildi.

       1. olan okula ödüllerini Vali Yardımcısı Sayın Tolga Kamil ERSÖZ, 2. okula ödüllerini İl Milli Eğitim Müdürü Sayın İbrahim ŞİŞMAN ve 3. olan okula ödüllerini Movapark AVM Müdürü Sayın Ferhat BANK  takdim etti.

 

Yarışmaya, başta dereceye giren öğrencilerimiz olmak üzere, katılan tüm öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. Ayrıca yarışmamıza sponsorluk ve ev sahipiliği yaptığından dolayı Movapark AVM’ye teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 12 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.