MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜNAZARA ŞENLİĞİNİN ŞAMPİYONU BELLİ OLDU

MÜNAZARA ŞENLİĞİNİN ŞAMPİYONU BELLİ OLDU

Öğrencilerimizinkendine güven, ikna yeteneği ve sorumluluk duygularını geliştirmek, toplum içinde kendini ifade edebilmek, savunma, fikir üretme ve çözüm bulma yeteneklerinin gelişmesine destek vermek, herhangi bir konuda farklı görüşleri, mantık yürütme, tezler, istatistikî bilgilerle savunmasını sağlamak ve antitezler üretme yeteneğini geliştirmek amacıyla Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimi tarafından organize edilen ve geleneksel hale getirilen, farklı okullarda görev yapan  Edebiyat  ve Türkçe öğretmenlerimizin jüri olarak görev aldığı “Münazara Şenliği”  bu yıl 03-06 Mayıs tarihlerinde düzenlendi.

 

İlçelerde düzenlenen yarışmalarda birinci olan okulların yarıştıkları il finali oldukça  keyifli ve tatlı çekişmelere sahne oldu.”Geleneklere bağlı kalarak çağdaşlaşmak mümkündür” tezini savunan  Derik Anadolu Lisesi ve “Geleneklere bağlı kalarak çağdaşlaşmak mümkün değildir” antitezini savunan Artuklu/Mardin Fen Lisesinin yarıştığı finalde iki okul da başarılı performans sergileyerek izleyicilere güzel anlar yaşattı. Özellikle Derik Anadolu Lisesi öğrencileri: “Bizim her alanda kalkınmamız, güçlenmemiz için Batılı olmaya değil biz olmaya ihtiyacımız vardır ve köklü bir geleneğe sahip olmayan toplumlar kendini çağdaş sanan ancak ruhları ölü olan toplumların sağlam bir geçmişe dayanmayan yenilikleri almaya çalışırken aslında nasıl için için yok olduklarını görebiliriz.” diyerek düşüncelerini dile getirdiler.

 

Her iki takımın da kendi tezlerini en güzel şekilde savunduğu yarışma sonucunda;

Derik Anadolu Lisesi  BİRİNCİ,  Artuklu’dan katılan Fen Lisesi de İKİNCİ oldu.Birinci olan Derik Anadolu Lisesi öğrencilerine 1500 TL para ödülü , okullarına ise birincilik plaketi; İkinci olan Fen Lisesi öğrencilerine ise 1000 TL para ödülü , okullarına ise ikincilik  plaketi verildi.

           

            Münazara Şenliği İl Finali, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Yakup SARI, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Hüseyin AKDAĞ, Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü  Sayın Şeyhmus Sümer, İl Milli Eğitim Şube Müdürü  A.Rahman Şahin, Okul Müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

 

 

           İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI, yaptığı konuşmada özetle “Münazara Şenliğinde yarışan tüm öğrencilerimize, emek ve gayret sarf eden öğretmen ve idarecilerine teşekkür eder, yarışmaya ev sahipliği yapan Cahit Zarifoğlu İmam Hatip Ortaokulu’na da misafirperverliklerinden dolayı teşekkürü bir borç biliriz.” Dedi.

 

09-05-201609-05-201609-05-201609-05-201609-05-201609-05-201609-05-201609-05-201609-05-2016

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 12 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.