MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUL MÜDÜRLERİ EĞİTİM PROGRAMI BAŞLADI

OKUL MÜDÜRLERİ EĞİTİM PROGRAMI BAŞLADI

Yeni görevlendirilen ve halen okul müdürlüğü görevini sürdüren yöneticilerin yürüttükleri görevlerde başarılı olmaları, vizyoner bakış geliştirebilmeleri, değişim ve gelişmeleri takip edebilmeleri, kişisel ve mesleki gelişimlerini sürdürebilmeleri amacıyla düzenlenen “Okul Müdürleri Eğitim Programı” ilimizde başladı.
                Artuklu Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü’nde yapılan eğitimin açılışına İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Mevlüt KUNTOĞLU, Maaarif Müfettişleri Başkanı Sayın Zeyni TEKER, Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Sayın Şeyhmus GÜLER, Şube Müdürleri Muhsin AYDIN ve Hıfzullah KOCAMAN katıldı.
                İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Mevlüt KUNTOĞLU yaptığı konuşmada;  “Milli eğitim olarak yöneticilerin kendilerini geliştirmelerine büyük önem verdiklerini, eğitimin bir ekip işi olduğunu, öğrenci, veli ve öğretmenlerle çok iyi bir diyalog kurmaları gerektiğini, idarecilik mesleğini severek yapmaları gerektiğini, bu tür eğitimlerde idarecilerin birbirlerinin birikim ve tecrübelerinden yararlandıklarını ve iyi örnekleri paylaştığını,  son iki yılda yapılan TEOG sınavlarında başarının yükseldiğini ve bunun devam etmesi gerektiğini, bu eğitimin eğitim kalitemizin yükselmesine vesile olmasını dilediğini” söyledi.

 

 

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 12 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.