MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKULA DEVAMI İZLEME VE DESTEK SİSTEMİ DEĞERLENDİRME ÇALIŞTAYI MARDİN’DE YAPILDI

OKULA DEVAMI İZLEME VE DESTEK SİSTEMİ DEĞERLENDİRME ÇALIŞTAYI MARDİN’DE YAPILDI

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin finanse ettiği Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından uygulanan “İlköğretim Kurumlarına Devam Oranlarının Artırılması Teknik Destek Projesi” kapsamında geliştirilen “Okula Devamı İzleme ve Destek Sisteminin” etkin kullanılabilmesi amacıyla projenin tüm pilot illerinden gelen katılımcılarla ilimizde çalıştay yapıldı.

 

Çalıştay İl Milli Eğitim Müdür Vekili Sayın   A. Vasi ETE’nin konuşmasıyla başladı. Konunun tüm boyutları ile incelendiği ve koordinasyon mekanizmalarının oluşturulduğu çalıştaya Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü AR-GE ve Projeler Daire Başkanı Sayın Zeynep Öçgüder, Merkezi Finans ve İhale Birimi temsilcisi Hacer Kılıç, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu temsilcisi Sayın Prof. Dr. Mustafa Balcı, 12 pilot ilin İl Milli Eğitim Müdürleri ve Temel Eğitim Şube Müdürleri, pilot okul müdürleri, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürleri ve proje ekibi katılım sağlamıştır.

 

İlköğretim Kurumlarına Devam Oranlarının Artırılması Teknik Destek Projesi kapsamında geliştirilen Okula Devamı İzleme ve Destek Sistemi;  devam konusunda risk taşıyan öğrencilerin tespiti ve riske uygun müdahalelerin geliştirilmesini amaçlamaktadır.Nitelikli önlem ve müdahalelerle ilköğretim kurumlarındaki devamı artırmayı hedefleyen proje, Mardin’in de içinde bulundu 12 pilot ilde uygulanıyor.

 

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 12 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.