MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKULLAR HAYAT OLSUN PROJESİ İMZALANDI

OKULLAR HAYAT OLSUN PROJESİ İMZALANDI

     13 Aralık 2011 Tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı, Orman ve Su işleri Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği arasında imzalanan protokolle Okullar Hayat Olsun Projesi uygulamaya konulmuş olup proje kapsamında Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Mardin Büyük Şehir Belediyesi Başkanlığı arasında 23.02.2017 tarihinde Okullar Hayat Olsun Projesi Uygulama Protokolü Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Sayın Mustafa YAMAN ve İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI tarafından imzalandı.

     İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI, yaptığı açıklamada; “Bu protokolün İlimizde ilk defa imzalandığını bundan dolayı her türlü desteğini bizden esirgemeyen Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Sayın Mustafa YAMAN Bey’e teşekkür ettiğini ve imzalanan bu protokolle proje ortağımız olan Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı okulların eğitim ve öğretim saatleri dışında velilerin ve mahallelinin hizmetine açılması; öğrenciler ve yetişkinler için birer Hayat Boyu Öğrenme Merkezi ile yaşayan güvenli alanlar haline dönüştürülmesini sağlayacaktır.

     Ayrıca Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığının katkılarıyla okullarımızın meslek ve beceri kazandırma, spor, kültür ve sosyal hizmetler için park bahçe gibi alanların yapılması ile okulların çok amaçlı kullandırabilmesi sağlanacaktır. Bundan dolayı bu protokol İlimiz Eğitim camiasına hayırlı olmasını dilerim.” dedi.

24-02-201724-02-201724-02-2017

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 12 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.