MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Öğretim Kurumları Mevzuat Bilgilendirme Toplantısı Mardin´de Yapıldı

Özel Öğretim Kurumları Mevzuat Bilgilendirme Toplantısı Mardin´de Yapıldı

25-26 Aralık 2014 tarihinde Mardin ilimizde Özel öğretim kurumları mevzuat bilgilendirme semineri yapıldı.

Açılışa Mardin valisi Sayın Mustafa TAŞKESEN, MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Sayın Ömer Faruk YELKENCİ ve Mardin İl Milli Eğitim Müdür Vekili Sayın A.Vasi ETE katıldı. Seminer Mardin İl Milli Eğitim Müdür Vekili A.Vasi ETE’nin konuşmasyıla başladı. Konuşmasında Mardin´deki MTSK durumuna kısaca değinen ETE ´Sınav uygulama yönergesindeki güncellemeler ile MTSK mevzuatında yapılan iyileştirmeler ve en önemlisi MTSK sınavlara ilişkin algının istendik yönde değişiyor olması, ayırca Genel Müdürlüğümüz himayesinde yapılan MTSK Mevzuat Bilgilendirme Semineri gibi faaliyetlerin neticesinde MTSK ile ilgili gün geçtikçe standartlara daha uygun hale geldiğini´ ifade etti. Seminer ardından MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Ömer Faruk YELKENCİ ve Mustafa TAŞKESEN’in konuşmalarıyla devam etti.

Seminere Trafik ve Sürücü Eğitimleri Daire Başkanı Ercan ALPAY, ‘MTSK Denetimleri ve Sınav Uygulamaları’ başlıklı; Dönüşüm ve Teşvikler Daire Başkanı Fethullah GÜNER ‘Dershanelerin Özel Okula Dönüşüm Süreci’, İzleme ve Denetim Koordinasyon Daire Başkan vekili Mehmet BARAN ise ‘Soruşturmalarla İlgili Yapılacak İşlemler’ başlıklı birer sunum yaptılar.

 

Bunun yanı sıra MTSK kursu yönetmeliği ve uygulamaları, MTSK ve İş Makineleri Modüllerinin tanıtımı, Öğrenci işleri, ücretler ve özel öğretim desteği konularında, 23 ilden gelen il Milli eğitim müdürleri, maarif müfettişleri başkanları, ilçe milli eğitim müdürleri ve özel öğretimden sorumlu şube müdürlerine bilgilendirmeler yapıldı.

 

Program Cuma günü belge töreni ile sona erdi.

 

 

 

 

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 12 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.