MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SARI; AMACIMIZ SAĞLAM KAYNAKTAN DİN EĞİTİMİ VERMEK

SARI; AMACIMIZ SAĞLAM KAYNAKTAN DİN EĞİTİMİ VERMEK

          İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI, İmam Hatip Okulları Okul Müdürleri ile toplantı yaptı.

                Artuklu İlçesi Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda yapılan toplantıya, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Din Öğretimi şubesinden Sorumlu şube müdürü Abrurrahim OMUK’un yanında tüm ilçelerimizin Din Öğretimi şube Müdürleri ile İmam Hatip Ortaokulları müdürleri katıldı.   İl Milli Eğitim Şube Müdürü Abdurrahim OMUK ‘un açılış konuşmasından sonra İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI, yaptığı konuşmada   “28 Şubat süreci ile beraber ülkemizde imam hatip okullarına uygulanan politikaların sonucu %99’ü Müslüman olan halkımızın bir yanının eksik kalmasına neden olmuştu. Çünkü imam hatip okulları bu milletin içinden çıkmıştı. İmam Hatip Okulları Vatanını milletini seven, elinden dilinden zarar gelmeyecek eğitimli nesillerin yetiştirildiği eğitim kurumlarıydı. 15 Temmuz darbe girişimi ile beraber ülkemiz üzerinde her zaman kirli emelleri olan batılı emperyalistlerin maşalarını ülkemizde nasıl ağ ördüklerini gördük. Altı üstü ihanet olan bu çete özellikle eğitim kurumlarında yuvalanmış, saf ve masum Anadolu insanlarımızı dinleri ile kandırmıştı. Hamd olsun ki darbe girişimi halkımızın sayesinde püskürtüldü. Fakat bundan sonra böyle terör örgütlerinin türememesi için bizlere büyük sorumluluk düşmektedir. Hem fenni hem de insanlara dinlerini diyanetlerini öğretecek imam hatip okullarını halkımızın hizmetine sunmamız gerekiyor. Bu amaçla imam hatip okulu olmayan ortaokulların bünyelerinde halkın ihtiyacına binaen İmam Hatip Okulu ya da en azından İmam Hatip sınıflarının açılması son derece önemlidir.” Dedi.

 

                     Okul müdürlerinin sorularını cevaplayan SARI, toplantı sonunda tüm katılıcıların elini sıkarak katılımlarından dolayı teşekkür etti.

 

04-08-201604-08-201604-08-201604-08-201604-08-201604-08-2016

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 12 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.