MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SARI: “ DYK KURSLARIMIZLA 57 BİN ÖĞRENCİMİZE DESTEK OLDUK”

SARI: “ DYK KURSLARIMIZLA 57 BİN ÖĞRENCİMİZE DESTEK OLDUK”

       İlimizde öğrencilerimizin eğitimlerini desteklenmesi amacıyla yapılan 2016/2017 Eğitim Öğretim Dönemi Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına (DYK) olan yoğun ilgisi devam ediyor. Ortaokul, Ortaöğretim, Açık öğretim ve Mesleki Açık öğretim Liselerindeki öğrencilerin kendi okullarında ve halk eğitim merkezlerinde katılabildiği bu kursların katkısı başta 8. Sınıf Ortak Sınavlar olmak üzere tüm merkezi sınavlara olumlu olarak yansımaktadır.

       Konu ile ilgili açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI: “Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğümüzce yürütülen destekleme ve yetiştirme kurslarında, 6373 sınıflık 335 Kurs merkezimizle, 25601 derste 3545 öğretmenimizle beraber 57 bin öğrencilerimize ücretsiz kurs imkanı sağlandı. Destekleme ve Yetiştirme Kursları sayesinde en ücra yerlerdeki öğrencilerimiz bile eğitimdeki fırsat eşitliğinden faydalanmasının sağlanması ile birlikte özellikle 8. Sınıf Ortak Sınavlar ve YGS sınavları olmak üzere bütün merkezi sınavlarda başarı oranımız artmış olup kursların faydasını kısa zamanda görmüş olduk.  İlimizdeki eğitim-öğretimi destekleyip geliştirmek adına bir takım halinde çalışmaya devam edeceğiz. Ayrıca Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında güzel çalışmalara imza atan herkese teşekkür ederim” dedi.

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 12 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.