MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SARI: ‘’ERASMUSTA 11 PROJEMİZ KABUL EDİLDİ’’

SARI: ‘’ERASMUSTA 11 PROJEMİZ KABUL EDİLDİ’’

     2017 yılı Avrupa Birliği ve Gençlik Programları Merkezi başkanlığı Erasmus + Öğrenci ve Personel Hareketliliği ( KA102 ) proje başvuruları açıklanmıştır.

     İl Millî Eğitim Müdürü Yakup SARI konu ile ilgili yaptığı açıklamada: ‘’İlimiz genelinde toplam 11 proje kabul edilmiştir. Projeleri kabul edilen okullarımız ve projeleri şöyledir: Mardin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi-Endüstriyel Bakım Onarım Stajı, Mazıdağı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi-Mobil E Ticaret Stajı, Midyat Acırlı Çok Programlı Anadolu Lisesi-Ağ Güvenliği Staj Çalışmaları, Midyat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi-Öğrencilerimizin AB Stajı, Kabala Şakir Süreyya Nuhoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi-Haydi Öğretmenim Gene Yap Kuklalar, 75. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi-Avrupa Hastanelerinde Solunum Komplikasyonlarını Önlemeye Yönelik Solunum Egzersizleri Stajı, Midyat Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi-Ameliyat Sonrası Yatan Hasta Bakımı Stajı, Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi-Mutfak Dalı Öğrencileri Mesleki Uzmanlaşma İçin Avrupa’da, Duruca Çok Programlı Anadolu Lisesi-Uyum Güçlüğü Yaşayan Çocuklarda Resim ve Müzik Terapisi, Derik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi-AB Ülkelerinde Rüzgar Enerjisi Alanında Öğrenci Stajı Eğitimcilerin Mesleki Kariyerlerinin Geliştirilmesi ve Ahmed-i Hani Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi-3 Boyutlu Üretimi Avrupa’da Öğreniyoruz.’’ dedi.

     SARI: ’’Bu ilimiz için bir rekordur. Projeleri kabul edilen okul, öğretmen ve öğrencilerimizi ve emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Avrupa’nın İsveç, Almanya, İtalya, Romanya ve Portekiz gibi 9 farklı ülkesinde uzman kişilerden eğitim alacak olan tüm öğretmen ve öğrencilerimize de başarılar diliyorum.’’ dedi.

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 12 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.