MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SARI: “İLİMİZ GÜZEL SANATLAR LİSESİNE KAVUŞTU”

SARI: “İLİMİZ GÜZEL SANATLAR LİSESİNE KAVUŞTU”

       İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI, İlimiz ve Ülkemizin sanatçılarını yetiştirecek olan Güzel Sanatlar Lisesi’nin İlimizde 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılında Eğitim-Öğretime başlayacağını söyledi.

       Böyle bir liseyi İlimizde açtığımız için mutluyum diyen İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI; “Genç nesillerimizi kadim medeniyetimizin güzelliklerinden haberdar etmek ve öğrencilerimizin yeteneklerini becerilerini geliştirmek için açtığımız Güzel Sanatlar Lisesi Mardin’e ayrı bir heyecan ayrı bir güzellik katacaktır. Güzel Sanatlar Lisesi sayesinde okullarda sanat eğitimini alan öğrencilerimiz gelecekte gerçek sanatı sergileyerek, kültürümüzde var olan sanatın doğru şekilde gelişmesine katkı sağlayacaklardır. 2 Güzel Sanatlar ve 2 Müzik olmak üzere 9. Sınıf olarak 4 şubede toplam 120 öğrenci ile 2017-2018 Eğitim-Öğretime başlayacak olan Güzel Sanatlar Lisesi’nin kayıt tarihleri ise Milli Eğitim Bakanlığının belirlemiş olduğu Güzel Sanatlar Lisesi Öğrenci Alım Takvimi göz önünde bulundurularak Okul Müdürlüğü tarafından bilahare belirlenip İl Milli Eğitim Müdürlüğü web sayfasından yayınlanacaktır. Okulumuzun açılmasında büyük emeği geçen Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Sayın Mustafa YAMAN’a ve emeği geçen herkese teşekkür eder, Güzel Sanatlar Lisesi’nin İlimize ve öğrencilerimize hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 12 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.