MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SARI, İLİMİZDE YENİ GÖREVE BAŞLAYAN ÖĞRETMENLER İLE BİR ARAYA GELDİ

SARI, İLİMİZDE YENİ GÖREVE BAŞLAYAN ÖĞRETMENLER İLE BİR ARAYA GELDİ

20 Haziran 2016 tarihinde öğretmenlik mesleğine atananlar öğretmenler, farklı illerde Performans değerlendirme sürecini bitirip asil görev yerleri Mardin ilimizde görevlerine başladılar.

İlimize atanan Öğretmenlere yönelik Öğretmen Yetiştirme programının son adımı olan “Anadolu’da çok kültürlülük kaynakları ve Eğitime yansımaları” semineri tüm içlerimizde bugün itibari ile başladı. İlçelerimizde yapılan seminerlerde İlçe Milli Eğitim Müdürlerimiz konuşmacı olarak katılıp, öğretmenlerimizi karşıladılar.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI, İlimiz Artuklu ilçesinde göreve başlayan öğretmenlerle Artuklu İlçesi Aziz Sancar Anadolu Lisesi Konferans salonunda bir araya geldi. SARI, göreve yeni başlayan öğretmenlere yönelik yaptığı konuşmasında “ Değerli Meslektaşlarım, İlimize hoş geldiniz. Medeniyetlerin beşiği, dinlerin ve dillerin şehri olan olan Mardin’in eğitimine hizmet etmek amacıyla Öğretmen olarak atandınız. Görev süreniz boyunca özverili bir şekilde çalışacağınıza hiç şüphem yok. Eğitimin önemini, eğitimin birey ve toplum üzerindeki etkisini sizler en az benim kadar biliyorsunuz. Yarınlarımızın üstümüze verdiği yükün ağırlığının farkındayız. Çünkü yarınlarımızı biz şekillendireceğiz. Arkadaşlar, öyle bir coğrafyada yaşıyoruz ki dünya üzerindeki tüm güçlerin hesaplarının olduğu bir coğrafya. 15 Temmuz akşamı bunu net olarak gördük. Bu topraklarda yetişmiş fakat vatan ve millet sevgisini tadamamış vatanımızın bölünmesini isteyen güçlerin maşaları halkın iradesine darbe girişiminde bulundular. Kirli odakların bu topraklardaki hedeflerine ulaşmalarını istediler. Bereket bu toprakların sağduyulu insanları vardı. Tüm halkımız bir araya geldi ve kirli odakların hain planlarına ulaşmalarını engellediler. Bir daha bu ülkede 15 temmuzlar yaşanmaması için bizim görevimiz “Elinden ve Dilinden zarar gelmeyen ve en önemlisi vatanını milletini seven nesiller yetiştirmektir” bunu başarırsak bu topraklar da nice Artuk Beyleri ve  Aziz SANCAR’ları, Şerif MARDİN’leri, Ebu’l Ula’ları yetiştiririz. Fakat başaramazsak bu topraklarda barış, huzur ve güvenlik oluşmaz. kimse kimseden emin olamaz. Değerli arkadaşlar, Herhangi bir art niyeti olmayan 6 yaşındaki masum çocuğu anasınıfına alıyoruz. Eğitim süzgecinden geçirip 18-19 yaşında bırakıyoruz. Unutmayalım ki yarınlarımız bizim verdiğimiz eğitimle şekillenecektir. Allah yardımcınız Olsun. Bizler milli eğitim olarak her zaman yanınızda ve hizmetinizde olacağız. Her türlü ihtiyaç ve sıkıntınızda bizleri araya birsiniz.” Diyerek sözlerini bitirdi.

 

31-08-201631-08-201631-08-201631-08-201631-08-2016

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 12 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.