MARDİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SARI, İMAM HATİP OKULLARI MÜDÜRLERİ İLE TOPLANTIYA KATILDI

SARI, İMAM HATİP OKULLARI MÜDÜRLERİ İLE TOPLANTIYA KATILDI

İlimiz genelindeki tüm İmam Hatip Ortaokulları ve İmam Hatip Lisesi Müdürleri ile Artuklu İlçesi Said Nursi imam Hatip Lisesi Konferans salonunda İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI Başkanlığında toplantı yapıldı.

 İmam Hatip Okulların sorunlarının ele alındığı toplantıya Tüm İmam Hatip Okulların müdürlerinin yanı sıra İl Milli Eğitim Şube Müdürü Abdurrahim OMUK’ ta katıldı. Okul müdürlerinin okullarıyla ilgili sorunlarını dinleyen SARI, “ İmam Hatipler bizim için bir sevdadır, İmam Hatipler bu milletin geleceğidir, İmam Hatipler bu Milletin çıkış yoludur. Nasıl ki bu topraklar bir zamanlar tüm cihana ön ayak olduysa, gelecekte bu toprakların insanları yine hak ettiği yere gelecektir. Buda İmam hatip Okulları sayesinde olacaktır. Biz biliyoruz ki bu yoldan, bu okullardan yolu geçen kimse, yeri geldiğinde, yol ayırımında hakkı tercih edecektir. Bu amaç uğruna İmam Hatip Okullarının müdürlerinin biraz daha gayretli çalışmalıdır. Çünkü bizim hem insani hem vicdani hem de İslami sorumluğumuz var. Bizim asıl amacımız gelecekte elinden ve dilinden zarar gelmeyen dinine bağlı imanlı nesil yetiştirmektir. Velilerimizin de bizlerden beklentisi budur. Amaç la hareket etmeli ve yolumuza devam etmeliyiz unutmayalım ki niyeti hayır olan akıbeti hayır olur. Hepinizin bu bilince sahip olduğunuzu biliyorum ve şu ana kadar yaptığınız çalışmalardan ötürü hepinize teşekkür ediyorum.” Dedi.

 


                İmam Hatip Okullarının müdürlerinin iyi motive olduğu konuşma sonrası, karşılık iyi dileklerle toplantı sona erdi.

 

04-05-201604-05-201604-05-201604-05-2016

Yenişehir Mahallesi 34. Sokak No 9 Artuklu / Mardin - 0482 212 12 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.